Obrovské zklamání, špatný zápas, nehledal Šilhavý výmluvy po ztrátě v Moldavsku

Sport Sport
27. 3. 2023 23:46
Perfektní vstup do kvalifikace, jenže pak selhání v dalším utkání. Čeští fotbalisté po výhře 3:1 nad Polskem uhráli v bojích o postup na Euro 2024 jen remízu 0:0 se slabým Moldavskem, navíc po nedobrém výkonu. "Cítíme obrovské zklamání. Odehráli jsme tu špatný zápas, proto vezeme jen jeden bod," nezastíral kouč Jaroslav Šilhavý.
Mojmír Chytil se sice dostal nad obránce Moldavska, ale branku soupeře vůbec neohrozil
Mojmír Chytil se sice dostal nad obránce Moldavska, ale branku soupeře vůbec neohrozil | Foto: Reuters

Přitom po pátečním představení v Edenu proti Lewandowskému a spol. se čekalo, že se Češi svezou na vlně euforie.

"Poté, co jsme s Poláky zahráli skvělý zápas a udělali tři body, jsme očekávali, že to tady potvrdíme a budeme mít šest bodů," souhlasil Šilhavý. "Je to veliká škoda a velká chyba," doplnil.

Jeho celek se nemohl dostat do tempa, čtvrtý nejhorší tým Evropy podle rankingu FIFA nedokázal přehrát.

"Pomalu jsme šli k balonu, málo pohybu. Za celý první poločas jsme si až na tu velkou šanci Tomáše Součka nic nevytvořili," krčil rameny Šilhavý.

"Moje neproměněná šance mě mrzí," klopil zrak kapitán mužstva, který se před přestávkou zjevil na malém vápně, ale míč umístil jen na břevno. "Předtím byl o centimetry ofsajd" připomněl ještě neuznaný gól.

Po změně stran se výkon o něco zvedl, nic platné to však hostům nebylo. "Druhý poločas jsme stupňovali tlak, dostávali se do vápna, ale šancí jsme nevytvořili moc. V ofenzivě jsme byli úplně jaloví," mrzelo Šilhavého.

"Chyběla kvalita centrů ze stran," pojmenoval jeden z problémů.

Dalším byl katastrofální stav trávníku na stadionu v Kišiněvě. "Terén byl těžký, ale s tím si musíme poradit. Velký tým si musí poradit s každou takovou zákeřností," sympaticky nehledal výmluvy Souček.

"Proti takovému soupeři je potřeba si vytvořit daleko víc šancí a nějaký gól dát. Výkon nebyl dobrý," věděl i muž s páskou na dresu.

"Proti Polsku jsme hráli skvěle, tyhle zápasy, ve kterých hrajeme do plných, musíme zvládnout. Dnes jsme si s tím neporadili," litoval.

Celkově však zas tak nespokojený s úvodním dvojbojem kvalifikace nebyl. "Před začátkem jsme věděli, že chceme šest bodů, ale ty čtyři nejsou vůbec špatné," hodnotil uplynulé dny Souček.

"Po prvním zápase s Polskem jsme ale chtěli šest, teď to mrzí," vrátil se k nečekané ztrátě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy