Reprezentační obranu prověří Lewandowski. Češi se na podzim utkají s Polskem

ČTK ČTK
5. 2. 2018 16:28
Češi v listopadu sehrají přípravný duel s Polskem, hrát by se mělo na půdě soupeře.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski | Foto: Reuters

Praha - Česká fotbalová reprezentace sehraje 15. listopadu přípravné utkání v Polsku. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma si tak zápasem s účastníkem letošního mistrovství světa zpestří program Ligy národů. O hostitelském městě se zatím jedná, poslední dva vzájemné duely hostila Vratislav. V listopadu 2015 tam Češi prohráli 1:3.

"Variant pro listopadové přípravné utkání bylo ve hře několik, Polsko však mělo o zápas s námi eminentní zájem a v kombinaci s příznivou logistikou i aktuální fotbalovou kvalitou soupeře se také pro nás jednalo o prioritní řešení," řekl v tiskové zprávě generální sekretář FAČR Rudolf Řepka. "V tuto chvíli budeme ladit veškeré organizační záležitosti v čele s místem konání zápasu a finálním časem výkopu," dodal.

Polsko je momentálně sedmé v žebříčku FIFA a prožívá velmi dobré období. Z posledních 38 utkání prohrálo jen čtyři. Tým je postaven kolem kanonýra Bayernu Mnichov Roberta Lewandowského, který v posledních 11 startech za národní tým dal 17 branek. S 51 góly je nejlepším střelcem Polska v historii. Mezi další významné postavy týmu trenéra Adama Nawalky patří Arkadiusz Milik, Jakub Blaszczykowski, Piotr Zielinski či Kamil Grosicki.

"Jsem spokojen především kvůli samotnému soupeři. Polsko si užívá výjimečnou fotbalovou generaci, která zdaleka není jen o Robertu Lewandowském. Je to velmi silný tým, o čemž svědčí výkony na Euru ve Francii, postup na šampionát do Ruska i příslušnost do prvního koše v Lize národů," upozornil trenér Jarolím. "Těším se na kvalitní konfrontaci, na své si určitě přijdou také fanoušci. Přestože prioritou pro nás na podzim budou souboje v Lize národů, utkání s Polskem budeme chtít výkonnostně i výsledkově zvládnout," dodal.

Český tým tak už má téměř zaplněný podzimní program, jehož vrcholem budou souboje se Slovenskem a Ukrajinou v Lize národů. Volný je už jen termín 9. až 11. září pro další přípravné utkání. O soupeři se nyní jedná.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy