Norům se musíme vyrovnat v agresivitě, myslí si Jarolím. Příliš změn v sestavě nechystá

ČTK ČTK
9. 6. 2017 19:26
Na Norsko příliš změn v sestavě nechystá. Trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím před sobotním důležitým zápasem chce vsadit na jistotu.
Karel Jarolím
Karel Jarolím | Foto: Milan Kammermayer

Oslo - Trenér českých fotbalistů Karel Jarolím jde do zápasu s Norskem s vědomím, že jen tři body mu zajistí klidné léto. Je však přesvědčený, že tým je dobře připravený, aby důležitý zápas v Oslu zvládl.

"Všichni víme, že je zápas pro nás hodně důležitý. Věřím, že jsme připraveni a soupeř nás ničím nezaskočí. Chci věřit, že mužstvo máme nachystané tak, abychom odehráli kvalitní zápas. Víme, o co jde. Potřebujeme tři body jako sůl, abychom měli naději na druhé místo," řekl Jarolím na předzápasové tiskové konferenci.

Po úvodních dvou remízách a prohře s Německem Češi zabrali a poslední dva kvalifikační zápasy vyhráli. Nejprve porazili právě Nory doma a poté San Marino. A zlepšení ukázali i v přípravných zápasech, trenér tak nemá důvod výrazněji sahat do sestavy.

"Moc změn oproti poslednímu kvalifikačnímu utkání nebude. Spíše jen ty vynucené, kdy s námi nejsou Tonda Barák a Filip Novák. Ale ještě tam nějaké otazníky mám," naznačil Jarolím.

Norsko má na rozdíl od českého týmu už minimální šance na postup, ale to není nutně česká výhoda. Naopak Seveřané se budou chtít předvést před novým trenérem Larsem Lagerbäckem.

"Norové nemají co ztratit. Asi nikdo už neočekává, že skončí druzí, i když teoretická šance je. Budou tedy klidnější. My se musíme oprostit od nervozity a předvést kvalitní týmový výkon," řekl Jarolím.

"Upozorňujeme hráče především na celkové pojetí Norů. Trenér tomu bude chtít vtisknout způsob hry, který praktikoval u Islandu, tedy důrazný a agresivní fotbal. V tom se jim musíme vyrovnat," nabádal Jarolím.

Za rozhodující považuje osobní souboje a následné sbírání míčů. "Musíme si dát pozor na zajišťování prostorů při nakopávaných míčích a sbírat odražené míče, aby soupeř nezískával území. Pak také standardky a hlavně dlouhé auty," dodal český kouč.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko. Spolupráce se zeměmi V4 je pro něj priorita

před 34 minutami

Biden v červnu přiletí do Evropy na summity G7 a NATO, oznámil Bílý dům

Americký prezident Joe Biden v červnu navštíví Británii a Belgii, aby se osobně zúčastnil summitů skupiny G7 a Severoatlantické aliance. Oznámila to v pátek jeho mluvčí Jen Psakiová. Podle ní půjde o první zámořskou cestu současného šéfa Bílého domu.

Vrcholná schůzka skupiny G7, do níž kromě USA patří ještě Británie, Francie, Japonsko, Kanada, Itálie a Německo, je na programu od 11. do 13. června v anglickém Cornwallu. Bruselský summit NATO navazuje 14. června. V Bruselu se Biden zapojí i do oddělených jednání s lídry Evropské unie.

"Tato cesta zdůrazní jeho odhodlání obnovit naše spojenectví, oživit transatlantické vztahy a jednat v úzké spolupráci s našimi spojenci a multilaterálními partnery ve snaze reagovat na globální výzvy a lépe chránit americké zájmy," uvedla v komuniké Psakiová.

Prohlášení v závěru zmiňuje "potenciální další prvky" ohlášené cesty, což podle agentury AFP ihned vyvolalo spekulace o eventuálním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O Rusku se každopádně bude mluvit na summitu NATO. Jeho "agresivní" jednání ve čtvrtek označil za jedno z témat generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy