Nejvyšší porážka pod Suchopárkem. Češi dostali v Portugalsku pět gólů

18. 11. 2022 22:22
Česká fotbalová reprezentace do 21 let podlehla v přípravném utkání 1:5 úřadujícím vicemistrům Evropy Portugalcům. Hattrickem se v Portimau blýskl domácí útočník Henrique Aráujo, za český výběr se prosadil pouze nováček v týmu Petr Pudhorocký.
Jan Suchopárek, trenér reprezentace do 21 let.
Jan Suchopárek, trenér reprezentace do 21 let. | Foto: ČTK

V úterý se tým trenéra Jana Suchopárka utká ve španělské Murcii s Norskem. Před startem mistrovství Evropy, které se uskuteční na přelomu června a července 2023 v Rumunsku a Gruzii, sehraje český výběr v březnu ještě dva přípravné zápasy.

Suchopárek kvůli kolizi s osmifinále domácího poháru přivezl do Portugalska několik nováčků, v základní sestavě se objevili čtyři. Debutantem byl i brankář Trefil, jenž dvakrát inkasoval už v úvodní desetiminutovce. Aráujo ho překonal nejprve hlavou a vzápětí si s olomouckým gólmanem poradil i jeden na jednoho po náběhu za obranu.

V 16. minutě využil chyby obrany sparťanský záložník Pudhorocký, jenž dosud nastupoval pouze za reprezentaci do 20 let. V 33. minutě ale znovu zvýšil ránou zpoza vápna Bernardo a po hodině hry už střídajícího brankáře Markoviče překonal opět útočník Benfiky Lisabon Aráujo. Debakl dokonal v 72. minutě svým druhým zásahem Bernardo.

Jednadvacítka prohrála po třech zápasech a utrpěla nejvyšší porážku pod trenérem Suchopárkem. Naposledy prohrála o čtyři góly rovněž 1:5 v říjnu 2017 v Chorvatsku.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Portimau:

Portugalsko - Česko 5:1 (3:1)

Branky: 2., 10. a 62. Araújo, 34. a 72. Bernardo - 16. Pudhorocký. ŽK: Žambůrek.

Portugalsko: Biai - Mário (76. Malheiro), Inácio, Vital, Tavares (76. Lelo) - Bernardo (76. V. Sousa), Dantas (63. Zé Carlos), Vieira (63. A. Sousa), Almeida (76. Gouveia) - Vitinha (63. Silva), Araújo (63. Conceicao). Trenér: Jorge.

ČR: Trefil (46. Markovič) - Heidenreich (46. Kolář), Hranáč, Vlček - Gabriel (46. Elbel), Žambůrek (82. Zlatohlávek), Červ, Valenta (69. Icha), Fukala - Sejk (69. Kozák), Pudhorocký (69. Kušej). Trenér: Suchopárek.