Nejsem tady zbytečně? uvažoval Jarolím. Proti Nigérii ale jeho tým ukázal charakter

ČTK ČTK
6. 6. 2018 19:22
Karel Jarolím chválil po výhře 1:0 nad Nigérií své svěřence za přístup k zápasu.
Karel Jarolím
Karel Jarolím | Foto: FAČR/Vlastimil Vacek

Schwechat - Trenér českých fotbalistů Karel Jarolím byl rád nejen za výhru nad Nigérií 1:0, ale především za herní projev svých svěřenců, kteří dokázali odčinit vysokou prohru s Austrálií. Podobný bojovný výkon však chce od hráčů vidět vždy a ne jen, když jim teče do bot.

"I když se hraje na výsledky, jde i o způsob, jak se mužstvo prezentuje a jaký ukáže charakter. To tam dneska bylo. Bez ohledu na výsledek. Musíme hrát takhle. Mělo by být normální, že každý chce uspět. Z projevu by to mělo být cítit," řekl Jarolím po utkání novinářům.

Zároveň naznačil, že pokud by to z týmu dnes necítil, začal by zvažovat, zda jeho snaha není zbytečná. "Zkoušel jsem všechno možné, a kdyby to hráči neměli pochopit a nezareagovali, tak bych cítil skoro, že je to zbytečné. Mrzelo by mě to. Snažil jsem se být důslednější a kluci si to vzali k srdci. Dokázali zareagovat týmovým a bojovným výkonem. Ten projev by měl takhle vypadat. Nezaručuje to výsledek, ale způsob hry a projev byl rozhodně týmovější," uvedl.

Důležité bylo také to, že oproti duelu s Austrálií se tým tentokrát vyhnul velkým chybám. "Musíme se toho vyvarovat úplně. Na téhle úrovni by se to nemělo stávat. Pak totiž můžete vymýšlet, co chcete, a je vám to stejně houby platné. Předvedli jsme koncentrovaný a zodpovědný výkon," hodnotil.

K úspěchu přispěla i změna rozestavení s třemi stopery, s čímž měli Nigerijci problémy už v předchozím utkání s Anglií. "Bavil jsem se s trenérem Nigérie a říkal, že kdyby pokračovali ve stejném rozestavení v druhém poločase v Anglii, tak dostali čtyři pět gólů. Ale změnili to, zareagovali a dali to na tři stopery. Oni to změnili i proti nám, když viděli, v jakém jsme rozestavení," připomněl Jarolím, že i soupeř nastoupil v pro něj netypickém rozestavení na tři stopery.

"Není to tak, že něco hledáme a zkoušíme. Je to přecházení ze systému do systému. Ale myslím, že dnes to pomohlo. Byli jsme v obranné činnosti pevnější," řekl český kouč.

Ve druhé půli pak utkání hodně ovlivnil silný déšť a vítr. "Bylo to nepříjemné. Mohlo to sehrát roli. V tu chvíli bylo důležité, že jsme vedli. Škoda, že jsme nedokázali ještě zužitkovat některou z dalších situací. Mohlo to být ještě pozitivnější, kdybychom vedli o dvě branky. Zejména Patrik Schick, ten měl stoprocentní šanci," litoval Jarolím zahozené velké příležitosti v první půli.

Zápasem s Nigérií pro český výběr skončila sezona a následovat bude tříměsíční čekání na Ligu národů, která odstartuje v září. "Ale dnešní výhra neznamená, že budu mít klid. Ten já nemám nikdy. Je to o tom, že do září uteče spousty času a stejně víte houby, co se mezitím odehraje. Ale samozřejmě z psychologického hlediska je vítězství nad Nigérií nesmírně důležité," dodal Jarolím.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy