Náš cíl je tak jako tak postup, řekl Šilhavý. S anglickým koučem se losu zasmáli

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 11. 2019 21:02
Trenéra fotbalové reprezentace Jaroslava Šilhavého složení skupiny, v níž se jeho svěřenci představí na evropském šampionátu v příštím roce, nezaskočilo.
Jaroslav Šilhavý.
Jaroslav Šilhavý. | Foto: Milan Kammermayer

Národní tým stejně jako v kvalifikaci čekají Angličané a český kouč spolu s protějškem Garethem Southgatem se tomu po losu v Bukurešti společně zasmáli. Dalšími soupeři ve skupině budou vicemistři světa Chorvaté a vítěz play off Ligy národů C Izrael, Norsko, Skotsko, nebo Srbsko. Podle Šilhavého zůstává cílem postup.

Češi v úvodu evropské kvalifikace podlehli Anglii v březnu ve Wembley 0:5, ale v říjnu ji v pražském Edenu porazili 2:1.

"S Garethem Southgatem jsme se pozdravili na pódiu, zasmáli jsme se tomu, že se zase uvidíme. Popřáli jsme si štěstí. Uvědomujeme si, kdo proti nám stojí. Ale s Anglií jsme měli možnost si vyzkoušet, že s nimi jde zahrát dobrý zápas i s vítězstvím, byť to bude tentokrát ve Wembley," řekl novinářům Šilhavý.

Ve skupině jsou dva ze čtyř semifinalistů loňského světového šampionátu - Angličané skončili čtvrtí, Chorvaté získali stříbro. "Nezaskočilo mě to. Hrozilo to, protože třetí koše byly obsazené. Člověk začne hned přemítat. Zase Anglie, zase ve Wembley. Těžký soupeř, Chorvatsko to samé. Když jsem se koukl na další skupiny, tak je těžké si vybírat a říkat, že ta je hratelnější než tahle," uvedl Šilhavý.

"Bereme to jako fakt, s pokorou. Náš cíl je tak jako tak postup. O ten se budeme prát a věřím tomu, že budeme dobře připravení, aby se nám to mohlo podařit," uvedl osmapadesátiletý Šilhavý. Do vyřazovací části šampionátu postoupí první dva celky z každé skupiny a nejlepší čtyři mužstva z třetích míst.

S Chorvaty se český tým utkal na předchozím evropském šampionátu 2016 ve francouzském Saint-Étienne, kde s nimi hrál 2:2. "Chorvatsko je vicemistr světa, také skvělý tým. Budeme ho na videu sledovat v nejbližší době nejvíc," konstatoval Šilhavý.

Čtvrtý soupeř bude znám až v březnu po play off Ligy národů. "Může to být i Srbsko, takže bychom zase měli skupinu Anglie a Balkán. To už jsme si vyzkoušeli, tak třeba by nám to sedělo," připomněl Šilhavý fakt, že v kvalifikaci se jeho svěřenci utkali také s Kosovem, Černou Horou a Bulharskem.

Ze skupiny na Britských ostrovech měl radost i kvůli českým příznivcům. "Pro naše fanoušky je stravitelnější jet do Londýna a Glasgow než třeba někam dál. Ve Wembley to už známe, i kapacita je tam veliká. Věřím tomu, že nás fanoušci budou chtít přijet podpořit. Glasgow, to uvidíme. Tam hrajeme první dva zápasy a třetí v Anglii ve Wembley," řekl Šilhavý.

Češi se v Glasgow poprvé představí 15. června proti vítězi play off. Na stejném místě se o čtyři dny později utkají s Chorvaty. Skupinu zakončí 23. června v Anglii.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 44 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy