Náš cíl je tak jako tak postup, řekl Šilhavý. S anglickým koučem se losu zasmáli

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 11. 2019 21:02
Trenéra fotbalové reprezentace Jaroslava Šilhavého složení skupiny, v níž se jeho svěřenci představí na evropském šampionátu v příštím roce, nezaskočilo.
Jaroslav Šilhavý.
Jaroslav Šilhavý. | Foto: Milan Kammermayer

Národní tým stejně jako v kvalifikaci čekají Angličané a český kouč spolu s protějškem Garethem Southgatem se tomu po losu v Bukurešti společně zasmáli. Dalšími soupeři ve skupině budou vicemistři světa Chorvaté a vítěz play off Ligy národů C Izrael, Norsko, Skotsko, nebo Srbsko. Podle Šilhavého zůstává cílem postup.

Češi v úvodu evropské kvalifikace podlehli Anglii v březnu ve Wembley 0:5, ale v říjnu ji v pražském Edenu porazili 2:1.

"S Garethem Southgatem jsme se pozdravili na pódiu, zasmáli jsme se tomu, že se zase uvidíme. Popřáli jsme si štěstí. Uvědomujeme si, kdo proti nám stojí. Ale s Anglií jsme měli možnost si vyzkoušet, že s nimi jde zahrát dobrý zápas i s vítězstvím, byť to bude tentokrát ve Wembley," řekl novinářům Šilhavý.

Ve skupině jsou dva ze čtyř semifinalistů loňského světového šampionátu - Angličané skončili čtvrtí, Chorvaté získali stříbro. "Nezaskočilo mě to. Hrozilo to, protože třetí koše byly obsazené. Člověk začne hned přemítat. Zase Anglie, zase ve Wembley. Těžký soupeř, Chorvatsko to samé. Když jsem se koukl na další skupiny, tak je těžké si vybírat a říkat, že ta je hratelnější než tahle," uvedl Šilhavý.

"Bereme to jako fakt, s pokorou. Náš cíl je tak jako tak postup. O ten se budeme prát a věřím tomu, že budeme dobře připravení, aby se nám to mohlo podařit," uvedl osmapadesátiletý Šilhavý. Do vyřazovací části šampionátu postoupí první dva celky z každé skupiny a nejlepší čtyři mužstva z třetích míst.

S Chorvaty se český tým utkal na předchozím evropském šampionátu 2016 ve francouzském Saint-Étienne, kde s nimi hrál 2:2. "Chorvatsko je vicemistr světa, také skvělý tým. Budeme ho na videu sledovat v nejbližší době nejvíc," konstatoval Šilhavý.

Čtvrtý soupeř bude znám až v březnu po play off Ligy národů. "Může to být i Srbsko, takže bychom zase měli skupinu Anglie a Balkán. To už jsme si vyzkoušeli, tak třeba by nám to sedělo," připomněl Šilhavý fakt, že v kvalifikaci se jeho svěřenci utkali také s Kosovem, Černou Horou a Bulharskem.

Ze skupiny na Britských ostrovech měl radost i kvůli českým příznivcům. "Pro naše fanoušky je stravitelnější jet do Londýna a Glasgow než třeba někam dál. Ve Wembley to už známe, i kapacita je tam veliká. Věřím tomu, že nás fanoušci budou chtít přijet podpořit. Glasgow, to uvidíme. Tam hrajeme první dva zápasy a třetí v Anglii ve Wembley," řekl Šilhavý.

Češi se v Glasgow poprvé představí 15. června proti vítězi play off. Na stejném místě se o čtyři dny později utkají s Chorvaty. Skupinu zakončí 23. června v Anglii.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Dálnici D2 u Lanžhota směrem na Slovensko uzavřela nehoda

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se nad ránem stala nehoda dodávky a nákladního auta a dálnice byla přes dvě hodiny neprůjezdná, nyní je již průjezdná alespoň jedním pruhem.

Policisté dopravu odkláněli na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot. Nehoda si podle mluvčí záchranky vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla její mluvčí Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila Kropáčková. Podle mluvčího policie Petra Zámečníka se pravděpodobně řidič dodávky nevěnoval dostatečně řízení a zezadu narazil do nákladního auta s přívěsem. "Přívěs se překlopil na zem a dálnici zablokoval," popsal situaci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Novozélandští potápěči hledají poslední dvě oběti sopky

Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka. Cílem je najít dvě zbývající těla obětí výbuchu, uvedla novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě a záchranáři se v sobotu na ostrov nevrátí, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Při erupci podle současných zpráv zemřelo 14 osob, kolem 20 osob zůstává v intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým popáleninám.

před 1 hodinou

Rakouští protiteroristé zneškodnili splašenou krávu. Je to tu jak na Divokém západě, tvrdí ochránci

Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.

Kráva ve vsi Matrei am Brenner zdivočela při nakládání na auto, které ji mělo odvézt na porážku. Porazila a zranila přitom jistého muže a pak prchla na blízké železniční koleje. Majitel se snažil agresivní zvíře odchytit a když se to nepovedlo, zavolali lidé policii.

Na místo dorazili členové protiteroristické jednotky Cobra, kteří byli zrovna nedaleko se svým vrtulníkem, a když kráva přešla z kolejí na louku, větším počtem výstřelů ji usmrtili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy