Nálada je pozitivní. Černá Hora bude stějně těžký soupeř jako Bulhaři, ví Šilhavý

ČTK ČTK
9. 6. 2019 17:47
Trenér Jaroslav Šilhavý doufá, že čeští fotbalisté v pondělním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Olomouci proti Černé Hoře zopakují aktivní výkon z pátečního vítězného duelu s Bulharskem (2:1). Nepředpokládá, že by soupeřovu hru zásadně ovlivnilo odvolání hlavního trenéra Ljubiši Tumbakoviče, který z politických důvodů odmítl vést tým v pátečním zápase s Kosovem a poté u týmu skončil.
Patrik Schick v kvalifikaci ME 2020 Česko - Bulharsko.
Patrik Schick v kvalifikaci ME 2020 Česko - Bulharsko. | Foto: Milan Kammermayer

"Chtěli bychom navázat na výkon, který jsme předvedli v Praze proti Bulharsku. Myslím, že byl velice dobrý. Samozřejmě určité korektury mohou nastat ve výšce napadání. Uvidíme samozřejmě také, jak se bude prezentovat Černá Hora, na to musíme reagovat. Měli jsme tam v pátek taky nějaká okénka, ale přáli bychom si, aby ten výkon byl hodně podobný pražskému," řekl Šilhavý na tiskové konferenci v Olomouci.

Jeho svěřenci se v pátek dočkali ve druhém utkání kvalifikační skupiny prvních bodů a posunuli se na postupové druhé místo. "Po zápase s Bulharskem byla nálada pozitivní, člověku se ulevilo. Ale hned jsme se připravili na to, co přijde, koncentrovali jsme se na další zápas. Pídili jsme se po zápase Černá Hora - Kosovo. Myslím, že to bude stejně těžký soupeř jako Bulharsko," uvedl Šilhavý.

Stejně jako Bulharsko půjde i Černá Hora do zápasu s českým týmem po trenérské změně. Srbský rodák Tumbakovič odmítl být na lavičce při utkání s Kosovem, jehož samostatnost jeho země neuznává, a svazové vedení ho odvolalo. Tým na Hané povedou asistenti.

"Samozřejmě tohle nepřeju žádnému kolegovi. Ale vůbec bych se nezlobil, kdybychom dodrželi to, co jsme udělali s Bulharskem, a i teď získali tři body," řekl Šilhavý.

"Myslím si, že hru Černé Hory to zase tolik neovlivní, protože tam zůstala kontinuita zachována. Předpokládám, že i způsob hry a rozestavení budou stejné, jak to praktikovali v posledních zápasech. Čekali na soupeře, a když získali balon, šli do protiútoku. V tom byli nebezpeční. Nějaká změna tam nastala, možná půjde o nějaké detaily. Uvidíme, jestli to bude pro Černou Horu přínosem nebo naopak," přemítal Šilhavý.

V černohorské nominaci figuruje i jablonecký záložník Vladimir Jovovič, který je spoluhráčem českého útočníka Martina Doležala. "Trenérům asi podá nějaké informace, co ví o klucích z naší ligy. Je to výborný fotbalista, hrává tam celkem pravidelně. Je to nepříjemný hráč, jeden na jednoho. Stejně jako jeho známe i další. Věřím, že to bude pak Doležal, který si bude z něj dělat srandu v Jablonci, a ne naopak," řekl Šilhavý s úsměvem.

Všechny hráče v nominaci má na pondělní utkání k dispozici. V pořádku už jsou i záložníci Tomáš Souček s Alexem Králem, kteří měli šrámy po zápase s Bulharskem. "Nikdo nehlásil nějaký zdravotní problém, takže předpokládám, že všichni jsou připraveni," uvedl Šilhavý.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy