Na závěr sezony jsem si spravil chuť, radoval se Schick z další reprezentační trefy

Marek Janoš Marek Janoš
11. 6. 2019 6:14
Útočník Patrik Schick patřil i ve druhém červnovém zápase české fotbalové reprezentace ke klíčovým postavám. Proti Černé Hoře ustál v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy spoustu soubojů, podržel míč, vybojoval penaltu a byl u dvou gólů. Přidal i osmou reprezentační branku v 18 zápasech.
Patrik Schick v kvalifikaci ME 2020 Česko - Černá Hora.
Patrik Schick v kvalifikaci ME 2020 Česko - Černá Hora. | Foto: Dalibor Sosna

Gól na 2:0 ze 49. minuty zápasu se mu do statistik nezapíše. Prudkou přihrávku vápnem srazil Kopitovič za záda brankáře Mijatoviče. Proměněná penalta už v historii jako Schickův osmý gól za národní tým zapsána bude.

Přestože právě útočník AS Řím penaltu vybojoval, hned si šel pro míč, aby ji mohl kopnout. "Že nemá jít kopat faulovaný hráč? Na to nevěřím. Je to o tom, jak to kopnete. Potvrdilo se, že ta pověra neplatí," usmíval se Schick, který po nepříliš vydařeném jaru v Římě na červnovém srazu reprezentace vyčníval a penaltou upravil skóre duelu s Černou Horou na konečných 3:0.

Sebevědomí mu po úspěšném pátečním zápase s Bulharskem nechybělo. Na hřišti předvedl několik drzých kliček, penaltu proměnil suverénně. "Ani si nepamatuju, kdy naposledy jsem nedal," pátral v paměti. "Naposledy jsem kopal v jednadvacítce, ale vždycky jsem ji proměnil. Možná někdy v dorostu jsem nedal," dodal.

"Jsem rád, že jsem ty góly vstřelil. Trochu jsem si spravil chuť," přiznal třiadvacetiletý útočník. "Uvidíme, co teď bude," doplnil. O jeho možném odchodu na hostování z AS se v posledních týdnech spekulovalo.

Stejně jako v zápase s Bulharskem Schicka chválil i trenér Jaroslav Šilhavý. "Oba Italové, Jakub Jankto i Patrik Schick, se v obou zápasech hodně přičinili o výhru," zhodnotil kouč národního týmu. "Nechci ale chválit výkony jednotlivců, vyhráli jsme týmově."

Proti pracovitým Černohorcům se český tým musel v některých pasážích upínat k trpělivému dobývání, což byla oproti pátečnímu běhavému utkání s Bulharskem největší změna.

Čechům hodně pomohl první gól Jakuba Jankta. "Nepotřebovali jsme se pak tolik hnát dopředu. Kuba to nádherně trefil a mohli jsme hru zklidnit. Dopadlo to pro nás dobře," vracel se Schick k průběhu utkání. "Poločasové vedení je důležité. To byl zlomový bod zápasu," přemýšlel.

Další kvalifikační zápasy o Euro 2020 přijdou pro český tým v září. Čekají jej utkání na Balkáně, nejdříve proti Kosovu a pak proti Černé Hoře. "Venku to pro nás bude těžší, v Olomouci byli skvělí diváci. Není nic rozhodnutého," upozornil Schick.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy