Ukázali jsme aspoň charakter, tvrdil kouč Krejčí poté, co mladíci nezdolali Řecko

10. 10. 2019 19:03
Čeští fotbalisté do 21 let remizovali ve druhém kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2021 s Řeckem 1:1, přestože hosté hráli od 24. minuty bez vyloučeného Konstantinose Dimitria.
Adam Hložek byl jediným střelcem českého výběru
Adam Hložek byl jediným střelcem českého výběru | Foto: ČTK

"Lvíčata" tak nenavázala na domácí výhru 2:0 nad Litvou z úvodu kvalifikace. Řecko vedlo po proměněné penaltě Jannise Buzukise, dělbu bodů zařídil Adam Hložek.

"Cením si aspoň toho, že mužstvo ukázalo charakter, a přestože se to nevyvíjelo dobře, zápas jsme neztratili. Je to pro nás ztráta," řekl trenér Karel Krejčí.

Dimitriu obdržel červenou kartu poté, co nedovoleně zastavil Ondřeje Šašinku v samostatném úniku. "Lvíčata" si první nebezpečnou šanci vypracovala až po téměř půlhodině hry. Vaníček odcentroval do vápna a Hložkovu hlavičku vytáhl brankář Siampanis.

V první minutě nastavení úvodního poločasu fauloval obránce Souček v šestnáctce Daviotise a dánský rozhodčí Burchardt nařídil penaltu. K ní se postavil Buzukis, který střelou k tyči poslal hosty do vedení.

"Dostali jsme direkt, byl to hodně laciný gól. Spíš než penalta mi vadila situace předtím, kdy jsme měli odkop od branky. Měli jsme to tam uhrát tak, abychom soupeře donutili couvnout," konstatoval Krejčí.

V 49. minutě hlavičkoval Matoušek po Holíkově centru vedle. Matoušek se o chvíli později neprosadil ani z přímého kopu. Hložkovu střelu z vápna zase zblokovala řecká obrana na roh.

Domácí se prosadili v 76. minutě, kdy Hložek po Sadílkově rohovém kopu hlavičkou na zadní tyč srovnal. "Jsem rád za tu standardku, protože jsme se v trénincích na to připravovali. Škoda, že Adamův gól nebyl vítězný," prohlásil Krejčí.

"V přesilovce nám chybělo něco překvapivého, nějaké náběhy za obranu. Nedávali jsme tam přihrávky, i když jsme měli dost šancí na to, abychom vyhráli. Nebylo to od nás ideální," uvedl Hložek.

Řecko po úvodních dvou výhrách ve skupině poprvé ztratilo body. Krejčího výběr se v pondělí v Uherském Hradišti střetne se Skotskem, které po domácí bezbrankové remíze s Litvou ve třetím utkání kvalifikace stejně jako Řekové poprvé nezvítězilo.

"Musíme udělat všechno pro to, abychom se co nejlépe nachystali na Skotsko, a musíme s nimi vyhrát, abychom neztratili doma další body. Body s Řeckem musíme nahradit někde venku," předsevzal si Krejčí.

Kvalifikační utkání fotbalistů do 21 let o postup na ME v Karviné:

4. skupina: Česko - Řecko 1:1 (0:1)

Branky: 76. Hložek - 45.+2 Buzukis z pen. Rozhodčí: Burchardt - Rasmussen, Hoeg (všichni Dán.). ŽK: Souček, Šašinka - Retsos, Natsos. ČK: 24. Dimitriu (Řec.).

Česko: Jedlička - Souček, Plechatý, Chaluš, Holík - Sadílek, Bucha - Matoušek (74. Růsek), Hložek, Vaníček (62. Janošek) - Šašinka. Trenér: Krejčí.

Řecko: Siampanis - Natsos, Dimitriu, Nikolau, Katranis - Balojannis, Retsos - Daviotis, Buzukis (53. Lyratzis), Kampetsis (84. Iatrudis) - Duvikas (28. Evangelu). Trenér: Gumas.

Skotsko - Litva 0:0.

1. Řecko 3 2 1 0 7:1 7
2. Skotsko 3 2 1 0 4:1 7
3. Česko 2 1 1 0 3:1 4
4. Litva 4 1 1 2 3:3 4
5. Chorvatsko 1 0 0 1 1:2 0