Krejčí se v Itálii gólově trápí a v tréninku se inspiruje i Lafatou. Jeho góly sleduje v televizi

David Janeczek David Janeczek
9. 11. 2016 15:57
Český reprezentační záložník Ladislav Krejčí před dalším zápasem národního týmu věří v první gól i vítězství týmu Karla Jarolíma. Z Itálie si však velkou pohodu nepřivezl, usadil se sice v základní sestavě Boloně, ale jeho tým v lize nevyhrál od konce září. Krejčí si v Itálii zařídil přenosy české ligy a chválí svého bývalého kapitána ze Sparty Davida Lafatu, který se v lize rozstřílel. V návrat Lafaty do reprezentace ale už nevěří.
Ladislav Krejčí.
Ladislav Krejčí. | Foto: Milan Kammermayer

A.cz Jaké je vaše postavení v Boloni a čím to, že jste v lize už více než měsíc nevyhráli?

Minulý měsíc jsme hráli pět zápasů a já odehrál čtyři celé. Chyběl jsem jenom na Laziu, ale to jsem měl drobné zdravotní problémy. Vytížený jsem, takže jsem rád, ale na druhou stranu se nám v poslední příliš nedaří. Uhráli jsme tři remízy a vždy přišli o vítězství v závěru, s Laziem v nastaveném čase, se Sassuolem dvě minuty před koncem a s Chievem v poslední čtvrthodině. Takže těch bodů momentálně tolik nemáme. S momentálním 15. místem v tabulce nejsme spokojení.

V italské lize stále čekáte na první gól, trápí vás to?

Samozřejmě bych byl rád, kdybych týmu pomohl i gólem, ale zatím mě to netrápí. Věřím, že gól dám co nejdříve. Snažím se na tréninku hodně zakončovat a dělám věci, které jsem viděl ve Spartě u Davida Lafaty. Zatím mám v lize jen asistence.

Nemrzí vás nějaká promarněná gólová příležitost z italské ligy?

Třeba ve zmíněném remízovém zápasu proti Sassuolu jsem se dostal do obrovské příležitosti, kterou jsem neproměnil jen chvíli, než vyrovnali. Ale do gólových příležitostí se dostávám, nejsou to sice situace, ve kterých jdu sám na branku, ale možnosti skórovat už byly.

Mohl byste už po téměř třech měsících porovnat českou a italskou soutěž? Převažuje v Itálii stále pevná defenziva?

Serie A je určitě hodně vyspělá po taktické stránce. Musím říct, že není náročná ani tak běžecky, ale spíše fyzicky, a každý hráč je tady silný. To je asi největší rozdíl. Ještě jsem se nesetkal s týmem, který by vyloženě zalezl, ale taktika se tam hodně piluje, jak do defenzivy, tak do ofenzivy a nacvičování herních situací na obou stranách hřiště.

Jak jste na tom s italštinou?

Mám za sebou asi sedm hodin s učitelkou a snažím se na tom pracovat. Když na mě někdo mluví, tak docela rozumím, ale když něco ze sebe mám vymáčknout, tak základní věci zvládám. Má italština se zlepšuje, ale nejde to tak rychle, jak jsem předpokládal.

V kvalifikaci na MS jste ještě nedali gól a vy jste jeden z fotbalistů, od kterých se produktivita čeká. Nemrzí vás o to více nula v kolonce vstřelených branek?

Samozřejmě všichni hráči z ofenzivy by měli cítit, že není situace dobrá. Ale zase bychom na to neměli tolik myslet, aby nás to nesvazovalo v šancích, do kterých se třeba dostaneme. Všichni si uvědomujeme situaci a věřím, že ten gól konečně urveme.

Mluvilo se i o případném návratu Davida Lafaty, chtěl byste, aby se vrátil do reprezentace?

To není otázka na mě, ale samozřejmě Davida sleduju, protože jsem si zařídil, abych mohl sledovat českou ligu. Takže jsem viděl, že se Davidovi v posledních zápasech daří a klobouk dolů před ním, jak to tam v tomhle věku uklízí. Nechtěl bych mluvit za Lafiho, co se týká návratu do reprezentace, ale co ho znám ze Sparty, tak si vždycky stál za tím, co řekl.

Co očekáváte od Norska, které se podobně jako Česko zatím v kvalifikaci spíše trápí?

Zatím jsme viděli Norsko jen na minulém srazu v zápase proti Německu, ale samozřejmě proti Německu je to specifické a málokterý tým proti nim hraje tak, jako v zápasech proti jiným týmům. Ale myslím, že můžeme očekávat podobný zápas jako proti Severnímu Irsku.

Uvědomujete si, že kdyby se zápas proti Norsku nepovedl, tak by byla kvalifikace zřejmě ztracená?

Nad tím ani nechci přemýšlet. Se vším respektem k Norsku věřím, že vyhrajeme.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy