Kozák skončil. Porážka v derby s Českem přiměla trenéra Slovenska k rezignaci

ČTK ČTK
14. 10. 2018 20:03
Slovenští fotbalisté jsou bez kouče, Ján Kozák na vlastní žádost den po domácí prohře v Lize národů opustil funkci.
fotbal, Liga národů 2018/2019, Slovensko - Česko, Ján Kozák
fotbal, Liga národů 2018/2019, Slovensko - Česko, Ján Kozák | Foto: Reuters

Bratislava - Slovenské fotbalisty už nevede Ján Kozák. Čtyřiašedesátiletý trenér skončil na vlastní žádost den po prohře 1:2 s českým týmem v Lize národů.

Slovenský fotbalový svaz o tom informoval na svém webu s tím, že v úterním přípravném utkání ve Švédsku povede tým asistent Štefan Tarkovič.

"S trenérem jsme se na jeho žádost dohodli na ukončení spolupráce," uvedl předseda slovenského svazu Ján Kováčik. "Jde o nečekané rozhodnutí, takže se situací budeme zabývat až po návratu ze Švédska," přidal na adresu kouče, který měl podepsanou smlouvu až do konce kvalifikace o postup na Euro v roce 2020.

Kozák přišel k reprezentaci v létě 2013 a stal se nejdéle působícím trenérem na její lavičce. Jako první dokázal dovést Slovensko na mistrovství Evropy, kde před dvěma lety jeho tým skončil v osmifinále. V Lize národů však Slováci prohráli oba dosavadní zápasy.

"V čase nástupu k týmu byl v nelehké situaci a se slovenskou reprezentací odvedl výbornou práci," uvedl Kováčik.

"Vytvořil tým, jenž dosáhl řady vynikajících výsledků, kterými se zapsal do historie našeho fotbalu. Děkuji mu za pět a půl roku práce ve prospěch slovenského fotbalu," dodal.

Slovensko v 54 zápasech pod Kozákovým vedením 29 utkání vyhrálo, desetkrát remizovalo a 15 prohrálo s celkovým skóre 80:48.

 

Právě se děje

Další zprávy