Vliv agentů je nesmysl, reagoval Jarolím na Berbra. Reprezentaci nechce vést za každou cenu

ČTK ČTK
10. 10. 2017 19:11
"Velmi důrazně se však musím ohradit proti spekulacím ohledně mého užšího kontaktu s fotbalovými agenty a potažmo pak jejich vlivu na tvorbu jednotlivých nominací. Je to nesmysl, který mě poškozuje po lidské i profesní stránce," uvedl trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím.
Karel Jarolím
Karel Jarolím | Foto: Tomáš Liška

Praha - Trenéra fotbalové reprezentace Karla Jarolíma překvapilo vyjádření místopředsedy Fotbalové asociace ČR Romana Berbra po dnešním zasedání výkonného výboru, který českého kouče zatím ponechal ve funkci. Nebrání se sportovní kritice, ale odmítl spekulace, že je v úzkém kontaktu s agenty. U národního celku by rád pokračoval, ale na druhou stranu nechce působit v prostředí, kde nebude mít důvěru.

"Na dnešním jednání výkonného výboru jsem předložil analýzu působení reprezentačního týmu v kvalifikaci MS. Základními body bylo pojmenování příčin neúspěchu, kterým konečné umístění v kvalifikační tabulce jednoznačně je, a zároveň plán pro budoucí období. Následná debata byla velmi věcná. O to více mě překvapily závěry výkonného výboru prezentované na tiskové konferenci," uvedl v prohlášení pro média Jarolím, který s týmem obsadil v kvalifikační skupině nepostupové třetí místo.

Výkonný výbor mu na tiskové konferenci prostřednictvím Berbra vytkl špatnou hru i konkrétní chyby v zápasech. Místopředseda také mimo jiné prohlásil, že kouč neukázal dostatek sebereflexe při analýze, a naznačil, že při nominacích je pod vlivem agentů.

"Nebráním se sportovní kritice, která po dosažených výsledcích přišla. Veškerá tato témata rád proberu s vedením FAČR i případnými fotbalovými experty. Na dnešním jednání však konkrétní dotazy nepřišly a nebylo tak možno na ně reagovat," řekl Jarolím.

"Velmi důrazně se však musím ohradit proti spekulacím ohledně mého užšího kontaktu s fotbalovými agenty a potažmo pak jejich vlivu na tvorbu jednotlivých nominací. Je to nesmysl, který mě poškozuje po lidské i profesní stránce," dodal.

Stejně tak odmítl, že by jeho smlouva, která vyprší v létě, nešla momentálně vypovědět. "Možnosti jejího ukončení samozřejmě jsou a je jen v gesci výkonnému výboru, zda budou uplatněny," uvedl Jarolím.

U týmu by rád pokračoval, ale ne za každou cenu. "Předpokládám, že zástupci vedení FAČR se budou chtít v následujících dnech potkat a probrat budoucí vývoj. Budu rád, pokud budu moct v rozdělané práci pokračovat. Na druhou stranu bych nechtěl působit v prostředí, které by mou práci považovalo za nekvalitní či dokonce kontraproduktivní," dodal Jarolím.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy