Komentář: Výhra nad Nigérií nic nezmění. Reprezentace klesá na dno, Jarolím by měl odejít co nejdřív

Jiří Škuba Jiří Škuba
7. 6. 2018 11:34
Zatímco Austrálie nebo Nigérie se připravují na mistrovství světa, česká reprezentace jim dělá sparringpartnera. A v prvním případě ještě dost mizerně.
Karel Jarolím
Karel Jarolím | Foto: FAČR/Vlastimil Vacek

Komentář - Středeční vítězství 1:0 nad Nigérií porážku 0:4 s Austrálií nepřikryje. Tu bezmoc, odevzdanost, která z fotbalového reprezentačního týmu čišela. Ano, hrát přípravné zápasy v půlce června, kdy už se hráči vidí na dovolené, postrádá smysl. Ale pořád se bavíme o zápase národního týmu.

Pravdu má Ladislav Vízek, podle jehož komentáře na stránkách deníku Sport by Karel Jarolím měl opustit reprezentační lavičku, a to co nejdřív. S hráči si prý nesedí lidsky, má složitou povahu, je těžké s ním vyjít. Někteří fotbalisté pod ním dokonce odmítají reprezentovat.

Bizarní je fakt, že Jarolím byl de facto odvolán už po neúspěšné kvalifikaci na mistrovství světa. Jenže vedení fotbalové federace zjistilo, že trenérova smlouva je do konce letošního července nevypověditelná. Faktický šéf českého fotbalu Roman Berbr tak Jarolíma před novináři bez skrupulí sepsul a navrch přidal obvinění, že kouč skládá nominaci pod vlivem fotbalových agentů.

Oba muži se nakonec domluvili, ale… Ideální prostředí pro renesanci národního týmu to zrovna není. Jarolím nemá důvěru ani shora, ani od fanoušků.

Nejlepším lékem na reprezentační depresi je výrazný úspěch. Před mistrovstvím Evropy v Polsku a na Ukrajině tým tehdejšího kouče Michal Bílka taky zrovna neválel, ale nakonec dokázal postoupit ze skupiny a vypadl až po čtvrtfinálové bitvě s Portugalskem.

Jenže podobný výsledek nyní vypadá jako sci-fi. Není kde brát, není kvalita. Stačí se podívat na to, jak se čeští fotbalisté prosazují v prestižních západoevropských ligách.

Jedinou nadějí je tým provětrat, okysličit. Začít znovu, od nuly. Třeba s Jaroslavem Šilhavým.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy