Kdo hrozí českému týmu v osmifinále? Nizozemsko, nebo vítěz "slovenské" skupiny

jšk
22. 6. 2021 23:46
Soupeři ze "skupiny smrti" se čeští fotbalisté vyhnuli, v osmifinále je ale jednoduchý protivník určitě nečeká. Jako postupující ze třetího místa mohou narazit na Nizozemsko, nebo vítěze skupiny E, kterou zatím vedou Švédové.
Trenér Jaroslav Šilhavý.
Trenér Jaroslav Šilhavý. | Foto: Reuters

Nasazení do osmifinále pro celky ze třetích míst ještě nabízí celou řadu kombinací. Zatím nejpravděpodobnější se jeví možnost, že svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého se utkají s vítězem skupiny E, kterou zatím vedou Švédové se 4 body, následováni Slováky (3), Španěly (2) a Poláky (1). V takovém případě by se hrálo příští úterý v Glasgow.

Tato varianta vejde v platnost například v případě, že Španělé remizují se Slovenskem - jeden z týmů si zajistí postup ze třetího místa skupiny, přičemž z tabulky postupujících ze třetích míst vystrnadí Ukrajinu (skupina C). 

Ukrajina si svou pozici udrží, pokud Španělé porazí Slováky o gól (1:0 a 2:1), nebo alespoň o dvě branky a zároveň Švédsko neprohraje s Poláky. Pak by přišla na řadu druhá varianta, že se čeští reprezentanti utkají s Nizozemskem v neděli 27. června v Budapešti.

Z nabídky možných soupeřů vypadla Belgie, protože z "její" skupiny B se mezi nejlepší čtveřici tabulky třetích míst nikdo nedostal - Finové získali pouze tři body se záporným skóre 1:3.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy