Kadeřábek si gólem v Lize mistrů splnil sen. V Hoffenheimu si fotbal užívá

ČTK ČTK
12. 11. 2018 19:00
Reprezentační obránce Pavel Kadeřábek si gólem v Lize mistrů splnil jeden ze svých snů. Šestadvacetiletý krajní hráč si momentálně fotbal v Hoffenheimu hodně užívá a je rád, že v létě nezměnil působiště a s německým klubem prodloužil smlouvu do roku 2023.
Pavel Kadeřábek
Pavel Kadeřábek | Foto: Milan Kammermayer

Kadeřábek minulou středu v Lyonu zachránil Hoffenheimu remízu 2:2 v nastavení svým premiérovým zásahem v Lize mistrů. "Byl to od malička můj sen dát gól v Lize mistrů, takže už jsem si splnil další ze svých snů. Pocit to byl krásný," řekl dnes na setkání reprezentantů s novináři.

"Ten zápas jsme neodehráli dobře, prohrávali jsme 0:2 a šli do deseti. Člověk samozřejmě věří, ale už vidiny dobrého výsledku byly minimální. Nakonec se nám povedlo jako prvnímu týmu v historii Ligy mistrů o deseti lidech stáhnout dvoubrankové manko," doplnil odchovanec pražské Sparty.

Hoffenheim ve čtyřech kolech elitní soutěže získal jen tři body za remízy, přesto stále myslí na postup ze skupiny. "Máme teď doma Šachtar Doněck, a když je porazíme, dostaneme se na Lyon. Pak už budeme mít jistou Evropskou ligu a bude to o tom, kdo bude mít lepší skóre. Lyon také nemá lehký los, hrají doma s Manchesterem City a pak venku s Doněckem," uvedl Kadeřábek.

Na sraz národního týmu přijel ve výborném rozpoložení. "Daří se nám. Od posledního srazu jsme s Hoffenheimem neprohráli žádný zápas, v bundeslize jsme teď čtyřikrát za sebou vyhráli. V klubu panovala super nálada, i když v Lyonu se nám zápas herně úplně nepovedl. Já jsem přijel v dobré náladě a doufám, že to sem přenesu," konstatoval Kadeřábek.

Těší ho, že před sezonou odmítl nabídky na přestup a zůstal v Hoffenheimu, kam přišel v létě 2015 ze Sparty. "Jsem rád, že už jsem ke konci neřešil žádnou změnu týmu a v Hoffenheimu jsem to podepsal. Teď to všechno jde, uvidíme příští rok. Přijde nový trenér a může to být také něco jiného. Když mám říct teď, tak to určitě bylo výborné rozhodnutí," řekl pravý bek či záložník.

Pro kouče TSG Juliana Nagelsmanna je téměř nepostradatelným hráčem, také proto, že v této sezoně ve 14 soutěžních utkáních zaznamenal tři góly a čtyři asistence. "Já s ním na tohle téma vedl spoustu rozhovorů. Vždycky mi říkal, že je se mnou herně a se vším spokojený a nemá mi ani co vyčíst. Proto i pořád hraju, že ode mě potřebuje nahrávky nebo góly, což se mi teď daří. Doufám, že v tom zůstanu a pak bude spokojenost na obou stranách," uvedl Kadeřábek.

Šestý Hoffenheim v bundesligové tabulce ztrácí jen bod na pátý Bayern Mnichov, který se nečekaně trápí. "My měli největší cíle, ale bohužel jsme prospali začátek sezony a úplně se nám nedařilo. Nevím, jestli je to pro nás nějaká útěcha, že jsme bod za Bayernem. O nich se říká, že se jim nedaří, tím pádem se nedaří ani nám. Takhle bychom to měli brát, chtěli bychom se dostat ještě výš. Naším cílem je opět uhrát Ligu mistrů," prohlásil Kadeřábek.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 2 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy