Geneticky nedomrlí Skotové? Měli bychom dát dohromady vysoké ženy s dlouhány, míní trenér

ČTK ČTK
9. 10. 2017 12:21
Jsou skotští fotbalisté oproti soupeřům geneticky pozadu? S touto úvahou po další nepodařené kvalifikaci přišel trenér ostrovanů Gordon Strachan. A současně nabídl řešení tohoto "genetického nedostatku".
Smutek skotského fotbalisty.
Smutek skotského fotbalisty. | Foto: Reuters

Lublaň - Trenér fotbalistů Skotska Gordon Strachan si po nevydařeném závěru kvalifikace o mistrovství světa postěžoval, že jeho svěřenci byli "geneticky pozadu". Skotové v neděli remizovali 2:2 ve Slovinsku a skončili v tabulce skupiny F třetí o skóre za Slovenskem. V případě výhry v Lublani by ostrovní tým měl jistou baráž.

"Nebyli jsme schopni se vyrovnat s jejich výškou a silou. Kromě jednoho hráče nebyl nikdo z nich technicky lepší než naši hráči. Ale z fyzického hlediska jsme měli problém, protože jsme se víc nadřeli na každý míč," uvedl šedesátiletý Strachan.

Jeho základní jedenáctka byla v průměru o tři centimetry nižší než slovinská. "Geneticky jsme prostě pozadu. V minulé kvalifikaci jsme byli druzí nejmenší po Španělsku. Možná bychom měli dát dohromady vysoké ženy a vysoké muže a viděli bychom, co z toho vzejde," nabídl Strachan neobvyklý recept na vyřešení problému.

Skotsko hrálo naposledy na mistrovství světa ve Francii v roce 1998.

 

Právě se děje

Další zprávy