Pavlenka chválu nečte. Němčině nerozumím, směje se brankář a vyhlíží reprezentační šanci

V bundeslize na něho prší chvála ze všech stran. A teď se před gólmanem Brém Jiřím Pavlenkou otevírá šance zaujmout i ve fotbalové reprezentaci. V závěru kvalifikace MS by měl dostat šanci, aby ukázal, že prožívá vydařený podzim.
Jiří Pavlenka při tréninku reprezentace
Jiří Pavlenka při tréninku reprezentace | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Po letním přestupu ze Slavie si gólman Jiří Pavlenka vybudoval ve Werderu Brémy pevnou pozici a sklízí za své výkony uznání. Na sraz české fotbalové reprezentace proto dorazil ve výborné náladě a doufá, že by mohl dostat šanci i v národním týmu, který čekají duely kvalifikace MS proti Ázerbájdžánu a San Marinu.

"Dělám maximum pro to, abych ukázal, že do reprezentace patřím. Zbytek je na trenérovi," prohlásil odchovanec ostravského Baníku, který debutoval v reprezentaci v listopadu 2016 ve střetnutí s Dánskem.

Podruhé si Pavlenka zachytal letos proti Belgii a kouč Karel Jarolím mu dal velkou naději, že by při nadcházejícím reprezentačním dvojutkání mohl přidat i třetí start. "Je to velmi pravděpodobné, že dáme šanci oběma gólmanům, kteří dosud v kvalifikaci nechytali," prozradil Jarolím, že se o zápasy s Ázerbájdžánem a San Marinem Pavlenka nejspíš podělí Tomášem Koubkem.

Pavlenka na reprezentační akci přijel povzbuzen vydařenými výkony v dresu Brém. O víkendu udržel podruhé v řadě čisté konto a vysloužil si oslavné ódy.

"Konečně mají zelenobílí pořádnou brankářskou jedničku," napsal server bundesliga.com. "Chytal poprvé severní derby a měl velkou zásluhu na tom, že si Brémy dokázaly odvézt z Hamburku bod a přestát ostrou palbu na horké půdě Volksparkstadionu. Pavlenka chytil, co měl, a to v klidu a s přehledem, jak se sluší na správnou jedničku," pokračoval web ve chvále.

Co pozitivní ohlasy s Pavlenkou dělají? "Nic. Německá média nečtu, protože tomu nerozumím," přiznal s úsměvem, že s němčinou ještě poněkud bojuje. "Je fakt, že teď se mi dva zápasy podařily. Cítím se dobře, jen škoda, že to nevyšlo bodově," dumal nad bezbrankovými remízami.

Brémy jsou po sedmi kolech předposlední s pouhými čtyřmi body. Po sedmi kolech na výhru stále čekají, další pokus budou mít po reprezentační pauze 15. října proti Mönchengladbachu.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy