Jednadvacítka zakončila kvalifikaci ME hubenou výhrou nad Moldavskem

Aktualizováno 15. 10. 2018 20:01
Jedinou branku zápasu v Chomutově, ve kterém už ani jednomu ze soupeřů o nic nešlo, dal v prvním poločase Matěj Pulkrab.
Matěj Pulkrab
Matěj Pulkrab | Foto: ČTK

Chomutov - Čeští fotbalisté do 21 let zakončili neúspěšnou kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy domácím vítězstvím 1:0 nad Moldavskem.

Český tým vstoupil do zápasu skvěle a už v páté minutě se po přihrávce Michala Sáčka prosadil Pulkrab. Chvíli nato Ladislav Takács v dobré pozici z voleje mířil těsně nad. Domácí měli nadále převahu, ve 24. minutě se moldavský brankář Nicolai Cebotari musel vytáhnout po střele Tomáše Ladry a poradil si také s Pulkrabovým nenápadným pokusem.

"Jsem rád, že jsme neúspěšnou kvalifikaci zakončili vítěznou tečkou," řekl trenér Vítězslav Lavička. "Rozhodl dobrý vstup do zápasu, dali jsme rychlý gól a měli jsme i další šance. Ale dnes jsme bojovali s tím, co nás provází celou kvalifikaci. Tohle mužstvo má problém dávat góly," dodal.

Po půlhodině ale převzali aktivitu hosté a po střele Victora Stiny si dobrý zákrok připsal i český gólman Jan Stejskal. Pak po rohu zahrozil Takács, ale výrazně blíž měl na druhé straně k vyrovnání Maxim Cojocaru, který se dostal za českou obranu, ale s jeho pokusem o lob si Stejskal poradil.

"Neproměňování šancí nás provází celou kvalifikaci, tenhle tým nedokázal soupeře zlomit, i když měl velmi dobré pasáže hry. Soupeř pak cítil šanci, ale jsem rád, že jsme udrželi aktivitu, i když to třeba nebylo moc na koukání. Bylo to o soubojích a charakteru. Bolelo to, ale kluci šli i tak za vítězstvím," dodal Lavička.

V druhém poločase už bylo vidět, že ani jednomu z týmů o nic nejde, a vytratilo se tempo i šance. Český tým sice měl převahu, ale pořádnou příležitost si nevypracoval a zvítězil nejtěsnějším rozdílem. V konečné tabulce skupiny obsadili svěřenci trenéra Lavičky třetí místo.

Kvalifikační utkání fotbalistů do 21 let ve skupině 1 o postup na mistrovství Evropy v Chomutově:

ČR - Moldavsko 1:0 (1:0)

Branka: 5. Pulkrab. Rozhodčí: Nyberg - Wärnmark, Beigi (všichni Švéd.). ŽK: Lischka, Pulkrab (oba ČR). Diváci: 2123.

ČR: Stejskal - Lischka, Chaluš, Král, Wiesner - Ladra (67. Matoušek), Sáček (83. Kulhánek), Hašek, Takács, Trubač (75. Sadílek) - Pulkrab. Trenér: Lavička.

Moldavsko: Cebotari - Svinarenco, Marandici, Craciun, A. Macritschii - Oancea (75. Tsurcan), Caimacov, V. Macritschii - Stina, Gulceac (63. Dragan), Cojocaru (83. Caruntu). Trenér: Culibaba.

1 Chorvatsko 10 8 1 1 31:5 25
2 Řecko 10 8 1 1 26:5 25
3 ČR 10 5 1 4 14:15 16
4 Bělorusko 10 4 2 4 11:14 14
5 Moldavsko 10 2 1 7 8:23 7
6 San Marino 10 0 0 10 1:29 0