reklama
 
 

Je to komplikace, řekl k odloženému odletu do Číny trenér Jarolím

20. 3. 2018 19:31
"Odpadl nám kvůli tomu jeden trénink v Číně, tak jsme udělali náhradní dneska odpoledne," řekl kouč Karel Jarolím.

Praha - Podle trenéra Karla Jarolíma je odložení letu české fotbalové reprezentace na turnaj v Číně velkou komplikací kvůli přípravě a aklimatizaci vzhledem k výraznému časovému posunu. Podle posledních informací by měl národní tým odletět z Prahy ve středu ráno.

Reprezentace měla odletět dnes po poledni, ale kvůli technické závadě na letadle musel být let odložen. "Odpadl nám kvůli tomu jeden trénink v Číně, tak jsme udělali náhradní dneska odpoledne," řekl Jarolím. "Je to komplikace, protože jsme tam chtěli být co nejdřív. Ale bohužel realita je taková a musíme to brát tak, že tyhle věci neovlivníme," dodal.

Fotbalisté o problémech věděli už od rána. "Je lepší, že se na to přišlo teď, než aby se to honilo někde ve vzduchu. Komplikace je to vzhledem k adaptaci a navyknutí na časový posun," přidal brankář Tomáš Vaclík. "Věřím, že se všechno vyřeší rychle, i když zajištění nového letadla, posádky a všeho okolo je asi hodně," uvedl.

Vedení fotbalové asociace nyní dělá všechno pro to, aby tým odletěl ve středu ráno. Let by měl trvat asi dvanáct hodin, navíc hráče čeká sedmihodinový časový posun. "Nikdy jsem tak dlouhý let nezažil a i časový posun bude asi pro tělo náročný. Jsem na to zvědavý," uvedl Vaclík.

Složitou aklimatizaci očekává i lékař národního týmu Petr Krejčí. "Máme ale nějakou zkušenost se sportovcema, co tam nedávno byli na olympiádě v Pchjongčchangu, nebo od tenistů," prohlásil. "Podle nich je někdy lepší přiletět chvíli před zápasem, než tam být delší dobu dopředu," dodal.

Pouze na to však reprezentace spoléhat nechce. "Podstatná věc je, aby měli hráči komfort při letu a už tady se nastavil časový režim, jaký bude v Číně. Budeme se snažit, aby šli hráči brzo spát a pomůžeme jim k tomu i práškama a upravíme stravu," popsal Krejčí.

autor: ČTK | 20. 3. 2018 19:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama