Komentář Davida Bičíka: Vstup do kvalifikace je dobrý, je jedno, kde body posbíráme

David Bičík Stanislav Hrabě David Bičík, Stanislav Hrabě
28. 3. 2023 20:05
"Máme ze dvou zápasů čtyři body, což je velmi dobrý vstup do kvalifikace. A je jedno, kde je nasbíráme," komentuje pro Aktuálně.cz bývalý brankář David Bičík úvodní dva duely fotbalové reprezentace v boji o postup na Euro 2024, tedy výhru 3:1 nad Polskem a remízu 0:0 v Moldavsku.
Adam Hložek (vpravo) v utkání kvalifikace o postup na Euro 2024 proti Moldavsku
Adam Hložek (vpravo) v utkání kvalifikace o postup na Euro 2024 proti Moldavsku | Foto: Reuters

Takový vstup do zápasu s Polskem nečekal nikdo ani v nejdivočejších snech. Vést dva nula ve 3. minutě, tomu se říká úvod! Kdo si na to vsadil, ten musel jásat, ale pochybuju, že to vůbec někdo udělal. Já osobně nesázím, ani bych si na takový úvod netroufl. Ale byla by to trefa. Prostě něco neuvěřitelného.

Polskou obranu, která je složená z hodně zkušených hráčů, zaskočil náběh Ládi Krejčího na dlouhý Coufalův aut až z pozice levého stopera přes celé hřiště. Nikdo ho nenabral. Dělá to i ve Spartě a je to pro soupeře hrozně nečitelné. Jeho gól byl rozhodující okamžik zápasu.

Záhy přišel druhý po krásném Juráskově centru, který využil Čváňa (Čvančara) a skoro bylo po zápase. Tedy nebylo, ještě zbývalo hodně minut, ale takový úvod zamává s každým.

Trenér Jaroslav Šilhavý udělal výborný tah, postavil do základu hráče, kteří mají v klubech nejlepší aktuální formu. Ať ve Spartě, ve Slavii, nebo odněkud z venku. Vsadil na běhavé hráče, to přineslo úspěch.

Pro mě jako bývalého brankáře je Jirka Pavlenka na tomto postu nyní jednička. Chytá stabilně v německé Bundeslize a chytá dobře. Trochu mi ho bylo líto. Byl blízko tomu, aby proti Polsku v čele s takovým kanonýrem, jako je Robert Lewandowski, vychytal nulu. Byl by to pro něj hezký skalp.

Nakonec dostal takový umolousaný gól. Zamrzí to. Uděláte maximum, abyste všechno chytil, stačilo málo, aby šel míč na roh, propadl však do sítě. Ale stává se to.

V Kišiněvě to bylo něco docela jiného. Vědělo se, že domácí budou hrát z hlubokého bloku, každý podá výkon na hranici svých možností. I když si to naši dozadu docela v pohodě pohlídali, přesto si Moldavané vytvořili jednu velkou šanci, když dvakrát trefili Coufala.

V ofenzivě mi chyběla kvalitní předfinální fáze. Když ještě nemusel jít centr před branku, mohli si to ještě otočit, ukolébat protivníka, jít přes druhou stranu.
Mrzuté je, že se často trefoval hned první hráč, což je samozřejmě špatně. Ale je třeba vidět, že kombinační hře vůbec neprospívalo hřiště. To byl vesnický povrch z nějaké B třídy, něco šíleného.

Máme ze dvou zápasů čtyři body, což je velmi dobrý vstup do kvalifikace. Porazili jsme Poláky, znovu jsme si dokázali, že máme na to měřit se s kvalitními týmy.

I když se čekala v Kišiněvě jasná výhra, dnes v Evropě není slabých soupeřů. Naše skupina patří mezi nejlehčí, co jsme kdy měli, jsme tedy k postupu o krok blíž. Postupují dva.

Jde tedy o to mít na konci co nejvíce bodů a je jedno, kde je nasbíráme.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy