Jasně jsme je přehrávali. Stačil jeden gól a v klidu bychom vyhráli, litoval Droppa

Postup se začíná ztrácet v dýmu. Ostrava byla svědkem další české ztráty
Už na začátku si tak výrazně zkomplikovali boj o postup, když se dvěma body klesli na předposlední místo...
... a ztrácejí už sedm bodů na vedoucí Německo a pět právě na dnešního soka.
Zatímco Ázerbájdžánu chyběla klíčová postava defenzivy a nejzkušenější hráč Sadygov, Češi pod taktovkou Karla Jarolíma nastoupili hned se sedmi změnami oproti sobotní prohře v Německu.
Poprvé dostali šanci od začátku Brabec, Sýkora, Droppa a Schick. Zápas se hrál za vytrvalého deště, ale to domácím nevadilo a od začátku soupeře zatlačili.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK ČTK
12. 10. 2016 7:40
Reprezentačního nováčka Lukáše Droppu bezbranková remíza s Ázerbajdžánem mrzela. V Ostravě debutoval v Synot lize, fanoušci si ho pamatují a navíc za ním přijelo i zhruba 30 členů rodiny. "Hrozně moc jsme chtěl vyhrát, ale bohužel to nevyšlo a jsem z toho strašně zklamaný," smutnil po utkání záložník ruského Tomsku.

Ostrava - Poprvé byl v základní sestavě fotbalové reprezentace, a navíc v Ostravě, kde začínal svou ligovou kariéru. O to větší chuť měl Lukáš Droppa se předvést, jenže vše mu pokazila bezbranková remíza s Ázerbájdžánem, která Čechům výrazně zkomplikovala kvalifikaci o mistrovství světa.

"Nastoupit v základní sestavě reprezentace pro mě znamená strašně moc. Trenér mi dal důvěru, navíc v Ostravě. Měl jsem tu asi 30 lidí z rodiny a fanoušky z Baníku, kteří mě znají. Hrozně moc jsme chtěl vyhrát, ale bohužel to nevyšlo a jsem z toho strašně zklamaný," prohlásil po utkání Droppa. "Byl to příjemný návrat do Ostravy, ale výsledkově to nevyšlo. Navíc jsme nedali gól," kroutil hlavou.

Češi přitom měli převahu, ale podobně jako v sobotu Norsko ani oni nedokázali proti Ázerbájdžánu skórovat. "Jasně jsme je přehrávali. Oni kromě jedné střely z dálky neměli nic. My měli spoustu náznaků a dvě tři dobré šance. To se ale musí proměnit," uvědomoval si Droppa.

"Pak by to oni museli otevřít a my bychom vyhráli 3:0. Oni nebyli tak silní, že by dokázali kombinovat. Kdybychom dali gól, tak bychom v klidu vyhráli, protože oni nás neměli čím ohrozit," mínil. "Bylo to jen o tom gólu. Kdybychom něco proměnili, tak bychom slavili s přehledem," dodal.

Odmítl však vinu svalovat na útočníky, střílení gólů je záležitost celého týmu. "Není to jen o útočnících, musíme jim pomoc všichni. Máme standardky, ze kterých se mohou trefit i obránci. Je to škoda, že se nedokážeme prosadit," litoval sedmadvacetiletý záložník Tomsku.

 

Právě se děje

Další zprávy