reklama
 
 

Nevěřím, že je všechno špatně, říká nový kouč reprezentace Šilhavý

18. 9. 2018 10:54
Podívejte se na záznam tiskové konference s novým trenérem reprezentace Jaroslavem Šilhavým. | Video: DVTV |  30:38
V úterý byl představen nový trenér národního fotbalového týmu, kterým se stal Jaroslav Šilhavý. "Nevěřím, že je všechno špatně, fotbal jsme hrát nezapomněli," řekl nový kouč ve svém úvodním proslovu k novinářům.

Praha - Nástupcem Karla Jarolíma ve funkci trenéra fotbalové reprezentace se podle očekávání stal Jaroslav Šilhavý. Bývalý kouč Liberce či Slavie byl dnes představen na tiskové konferenci.

Asistenty Šilhavého budou jeho dlouholetý spolupracovník Jiří Chytrý a také někdejší reprezentační kapitán Tomáš Galásek. Tým poprvé povedou v polovině října, kdy v Lize národů nastoupí na Slovensku a na Ukrajině.

"Je to fofr, jednání s FAČR bylo velmi rychlé. Už v sobotu jsme vyrazili na trip do Německa, s některými reprezentanty jsme mluvili napřímo, s některými po telefonu, Stihli jsme udělat kus práce," prohlásil Šilhavý.

Hlavním cílem je podle něj vrátit národnímu týmu důvěru, kterou u veřejnosti kvůli špatným výsledkům ztratil. "Vnímám tu náladu, která zavládla ve fotbale, kritika je velká. O to bude těžší všechny přesvědčit, že jsme fotbal hrát nezapomněli. Věřím, že se nám to podaří. Nemyslím, že je všechno špatně," dodal.

Reprezentace byla bez trenéra od minulého týdne, kdy u týmu po dvou letech skončil Karel Jarolím den po rekordním debaklu 1:5 v přípravném utkání v Rusku. "Proces volby byl rychlý a jsem za to moc rád. Další klíčové zápasy jsou za rohem, tak jsme museli být pružní. Volba byla logická. Pro Jardu Šilhavého hovoří celá řada úspěchů. Teď je potřeba se dívat dopředu a jsem přesvědčený, že to bude dobrá volba," řekl předseda FAČR Martin Malík.

Řez v realizačním týmu se provedl de facto za pochodu, už za necelý měsíc čeká národní tým prestižní utkání v Lize národů. Šilhavý si svou premiéru odbude v Trnavě v utkání se Slovenskem.

"V první fázi nechceme zkoušet něco nového, převratné změny nejsou na místě. Budeme vycházet z toho, co teď máme k dispozici. Začínáme federálním derby, bude to těžký zápas, ale možná je to tak lepší," pokrčil rameny kouč.

Šestapadesátiletý Šilhavý je známý svým klidným, mírným projevem. Dá se předpokládat, že se atmosféra v reprezentaci po období Karla Jarolíma, který je zvyklý prosazovat tvrdou disciplínu, uvolní. 

"Už jsme s klukama mluvil, každý si uvědomuje, že výsledky nejsou optimální. Tým musí fungovat. Jak jsem to zažil před několika lety, kluci se sem těšili. Je jiná doba, jiná generace, ale věřím, že se nám podaří nastavit správnou chemii," tvrdí Šilhavý, jenž sedm let působil u národního týmu jako asistent Karla Brücknera.

Nový reprezentační kouč je rekordmanem v počtu ligových startů, v dresech Plzně, Chebu, Slavie, Drnovic a Žižkova odehrál 465 zápasů. Hráčskou kariéru uzavřel v roce 1999 a dal se na trenérskou dráhu.

V letech 2001 až 2009 byl u národního týmu asistentem Karla Brücknera a Petra Rady. Jako hlavní trenér vedl Kladno, Plzeň, České Budějovice, Liberec, se kterým v roce 2012 získal titul, Jablonec, Duklu a naposledy Slavii, s níž vyhrál ligu loni. Od začátku roku byl bez angažmá.

autor: Jiří Škuba | 18. 9. 2018 10:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama