Jarní ligová mizérie trápí i Jarolíma. Myslel jsem, že ten výběr budu mít větší, říká po nominaci

David Janeczek David Janeczek
14. 3. 2017 13:12
Trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím bude proti Litvě a San Marinu spoléhat hned na pět slávistů, naopak slabší forma Sparty se projevila i ve výběru národního týmu, kam byl tentokrát povolán pouze Tomáš Koubek. "Věřil jsem, že začátek jara bude lepší a tím budu mít i větší výběr hráčů, ale bohužel realita je jiná," prohlásil Jarolím na setkání s novináři.
Karel Jarolím.
Karel Jarolím. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím oznámil první letošní nominaci národního týmu. Před přípravným zápasem s Litvou a kvalifikačním duelem v San Marinu je zkušený trenér zklamaný z defenzivního úvodu ligového jara. 

"Věřil jsem, že začátek jara bude lepší a tím budu mít i větší výběr hráčů, ale bohužel realita je jiná," připomíná Jarolím slabší formu týmů, ze kterých ještě na podzim vybíral větší počet hráčů. 

Třeba z pražské Sparty nominoval Jarolím pouze brankáře Tomáše Koubka. "Nemá smysl to dál rozvádět. Sparta momentálně neprochází dobrým obdobím a promítlo se to i do té nominace," vysvětluje Jarolím.

"Sparta teď sáhla k nějakým krokům a věřím, že to bude ku prospěchu věci. Přeji Spartě, aby se dala dohromady, protože to v konečném důsledku pomůže i reprezentaci," věří Jarolím, že nový trenér Letenských Petr Rada dá týmu potřebný impuls. 

Naopak ze Slavie může proti Litvě a San Marinu nastoupit hned pětice fotbalistů. "Slávisté nejsou v nominaci náhodou. Momentálně hraje Slavie v nejlepší formě. Byl bych rád, kdyby dobrou atmosféru přenesli i do národního týmu," přeje si Jarolím.

Dočkal z reprezentace nevypadl

Před nominací visel otazník nad Bořkem Dočkalem, který si už fotbalem vydělává v daleké Číně. "Samozřejmě, když byl Bořek ve Spartě, tak to bylo jednodušší. Ale řada světových hráčů, třeba z Jižní Ameriky, hraje v Evropě a bez problému reprezentují. Když bude Bořek podávat dobré výkony, tak bych v tom neviděl problém," říká Jarolím a dodává, že Dočkal už dorazil do Česka a před reprezentačním srazem ho čeká individuální trénink.

Jediným nováčkem březnového srazu je další hráč z úspěšné jednadvacítky Vítězslava Lavičky Jakub Jankto z italského Udine. "Jakub je nesmírně ctižádostivý, což je vidět na jeho herním projevu. Věřím, že se bude chtít v kariéře ještě posunout dále. Věřím, že v budoucnu by mohl být tahounem reprezentace," chválí Jarolím odchovance Slavie, který může nastoupit na vícero postech v záložní řadě. 

Mladíci dělají trenérovi radost

Rovněž další benjamínek v sestavě Patrik Schick dělá Jarolímovi radost. "I z pozice náhradníka nějaký rozruch vždy udělá. Je sice pravda, že když nastoupí v základní sestavě, tak tolik nebezpečný není, ale je v něm obrovský potenciál," přemýšlí Jarolím, kterého těší i Schickovy individuální schopnosti. "Na to, jak motal hráče v janovském derby, se dívalo krásně."

Pouze mezi náhradníky se tentokrát dostali Jiří Skalák a David Pavelka. Navíc kvůli zdravotním problémům není jasné, zda na reprezentační sraz dorazí Pavel Kadeřábek. Avšak nominace ještě není konečná. "Ještě povoláme středové hráče a krajního obránce," prozradil na závěr Jarolím.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy