reklama
 
 

Jarolím: Nechci hledat alibi a neúspěch skrývat za přípravu na další kvalifikaci

12. 10. 2016 0:43
Česká fotbalová reprezentace nedokázala vstřelit branku ani ve třetím kvalifikačním zápase v řadě. Češi tak společně s Kyprem patří mezi jediné dva celky v Evropě, které ještě neskórovaly. Po další domácí ztrátě trenér národního týmu Karel Jarolím jen těžko hledal příčiny tristní bilance. "Nemůžu říci, že by se kluci nesnažili, ale finální fázi neřešíme dobře," snažil se vysvětlit bídnou produktivitu trenér Jarolím.

Ostrava Česká fotbalová reprezentace ztratila další dva body v boji o postup na mistrovství světa v Rusku. Druhý domácí zápas kvalifikace a druhá bezbranková remíza.

Největší Achillovou patou týmu trenéra Karla Jarolíma se zdá být tristní koncovka. "Nemyslím si, že by kluci branku dát nechtěli. V některých situacích jsme ale propásli některé možnosti kolmých přihrávek. Naší finální fázi mnohdy schází více kreativity," vysvětluje některé příčiny špatné produktivity Jarolím.

Chybí góly

Proti Ázerbájdžánu si Češi vypracovali dvě stoprocentní příležitosti. "Milan Škoda mohl situaci po rohu řešit jinak. Skalákovu střelu z první půle gólman chytil dobře," popisuje největší šance českého týmů z obou poločasů Jarolím.

Češi sice v úvodu na soupeře vlétli a vytvořili si slibný tlak, který se však po deseti minutách vytratil. "Samozřejmě že by nám pomohlo, kdybychom dali branku a mužstvo by se trochu zklidnilo. Soupeř by musel trochu otevřít hru. Přesto jsme měli dostatek času, abychom jednu branku vstřelili," myslí si Jarolím.

Oproti zápasu s Německem udělal trenér Jarolím hned sedm změn v sestavě, ale přesto se výsledek nedostavil. "Upřímně jsme ve stadiu poznávání a tvoření nového mužstva, a když některé hráče neuvidíme v ostrých zápasech, tak nemůžeme vědět, co od nich čekat. Zápas s Německem nás stál spoustu sil, tak jsem dal prostor čerstvým hráčům. Navíc všichni hrají v klubech dobře, takže jsem se rozhodl pro jinou variantu," vysvětluje hráčské změny Jarolím.

Kapitán mezi náhrádníky

Mezi vyměněnými fotbalisty byl i kapitán Jarolímova výběru Marek Suchý. "Kluci věděli, že může dojít k nějaké výměně, a brali to profesionálně. Šli místo nich kvalitní hráči. Tým je vyrovnaný. Nechci s mužstvem moc rotovat, ale musím najít optimální sestavu a začít na tom stavět," dodal Jarolím.

Probíral se i scénář, zda neobětovat právě probíhající kvalifikaci. A spíše si připravit tým pro boj o postup na příští Euro. "Upřímně, nemám rád dlouhodobé výhledy. Určitě si nechci dělat případné alibi, že bychom se už spíše soustředili na další kvalifikaci," staví se čelem k aktuální situaci Jarolím.

autor: David Janeczek | 12. 10. 2016 0:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama