Hezky se učeš, slyšel Darida. Teď nesmí zkazit žádný míč ani na tréninku, jinak bude terčem vtípků

Foto: Fotbalisté vyměnili kopačky za polobotky. Darida vyfoukl Čechovi zlatou korunku
Favorizovaný Petr Čech, který nedávno vychytal 200. nulu v Premier League, se v anketě Fotbalista roku musí spokojit s druhým místem.
Trofej převzal Darida z rukou Karla Poborského...
... a Martina Malíka, předsedy Fotbalové asociace ČR.
Sedmadvacetiletý fotbalista patří už sedm let mezi nejlepší české fotbalisty. Od května 2012 pravidelně reprezentuje a rychle se vypracoval mezi opory národního týmu.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK ČTK
20. 3. 2018 8:11
Záložníka Herty Berlín triumf v anketě Fotbalista roku překvapil, moc si ho však váží.

Praha - Triumf v anketě Fotbalista roku Vladimíra Daridu překvapil. Záložník Herthy Berlín byl v pondělí premiérově korunován na nejlepšího českého hráče, až za ním skončil devítinásobný vítěz ankety Petr Čech.

"Je to strašně krásné ocenění a pro mě obrovská čest, že se mohu dostat mezi fotbalisty, kteří tohle ocenění dostali přede mnou. Strašně si toho vážím," prohlásil Darida.

"A že za mnou skončil Petr, je o to cennější. Je to pro mě velké překvapení. Ale na fotbale je hezké, že čím víc mu věnujete, tak vám to pak krásně vrací. Tohle je ocenění za všechnu tu dřinu a zároveň motivace, abych se snažil dál," doplnil.

Sám měl ještě jiného favorita. "Konkurence byla opravdu velká, protože i další kluci měli super sezonu. Já bych dal hlas asi Tondovi Barákovi," ocenil Darida výkony celkově čtvrtého Baráka, záložníka italského Udine.

Během večera prožil Darida hned několik emocí. "Bylo jich opravdu hodně. Překvapení, radost, dojetí, nervozita, hned na začátku mě dostalo loučení s Tomášem Rosickým a medailonek o jeho kariéře. Byl to speciální večer," popisoval Darida, který byl vždy částečně považován za Rosického nástupce a v pondělí večer získal cenu pro Fotbalistu roku během galavečera, na kterém se loučil s kariérou právě Rosický.

"S Tomášem bych se ale nechtěl srovnávat. Jsme přeci jen trochu typově jiní hráči. Ale kdybych dokázal to co on, tak bych byl jen rád," prohlásil sedmadvacetiletý odchovanec Plzně. "Jako malý jsem snil o tom, že jednou budu hrát za Viktorku, ale nikdy by mě nenapadlo, že budu mít cenu pro Fotbalistu roku," dodal.

Triumf ho překvapil navzdory tomu, že už během den přicházely náznaky, že si půjde pro cenu. "Padalo tam, ať se hezky učešu a připravím, tak jsem tušil, že na pódium asi půjdu. Ale stejně mě první místo překvapilo," připustil s tím, že v kariéře zažil i lepší sezony. "Třeba tu první v Herthě, která vyšla mě i klubu. Tuto sezonu přeci jen trochu pokazilo zranění v závěru roku," dodal.

Zatímco v Herthě ho kvůli ocenění čekají zřejmě jen gratulace, v národním týmu to bude během nadcházejícího turnaje v Číně pravděpodobně vděčným tématem žertů. "Asi určitě budu terčem vtípků. Teď nesmím na tréninku zkazit balon, jinak si to vyslechnu," smál se Darida.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Krize v letectví trvá, letiště odbavilo ve čtvrtletí o 90 procent méně pasažérů

Letecká doprava je kvůli pandemii koronaviru nadále v hluboké krizi. Na pražském ruzyňském letišti odbavili během prvního čtvrtletí téměř 251 000 cestujících, což je meziročně o 90 procent méně. Krize změnila i vytížení jednotlivých destinací, nejoblíbenější byla Dubaj, uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V následujících týdnech by se situace měla postupně mírně zlepšovat, někteří dopravci plánují obnovení spojů.

Koronavirová krize v Česku naplno vypukla loni v březnu. Meziroční 90procentní pokles v prvním čtvrtletí je tak z velké částí ještě v porovnání s předkrizovým stavem. Krize výrazně proměnila i vytížení jednotlivých destinací. Zatímco loni cestující z Prahy nejčastěji mířili do Londýna nebo Moskvy, nyní byla nejoblíbenější destinací Dubaj. Následoval Amsterdam a egyptská Hurgada. Letiště během letošního čtvrtletí odbavilo celkem 6943 letů.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

GIBS obvinila jihočeského policistu ze zabití muže

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži. Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Soud zprostil otce a exmanželku Radka Březiny obžaloby z praní špinavých peněz

Okresní soud ve Zlíně ve středu zprostil otce a exmanželku Radka Březiny, organizátora rozsáhlých obchodů s nezdaněným lihem, obžaloby z takzvaného praní špinavých peněz. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozily Vladimíru Březinovi a Stanislavě Březinové tři roky až osm let vězení. Vinu oba popírali, k středečnímu vyhlášení rozsudku nepřišli. Zprošťující rozsudek vynesl v případu prvoinstanční soud už podruhé.

Státní zástupce Radek Bartoš navrhoval v kauze nepodmíněné tresty. Pro devětašedesátiletého Vladimíra Březinu žádal vězení okolo 5,5 roku, pro sedmačtyřicetiletou Stanislavu Březinovou pod 5,5 roku, tedy polovinou trestní sazby. Obhájci obžalovaných požadovali pro své klienty zproštění obžaloby. Podle rozhodnutí trestního senátu s předsedou Pavlem Houdkem není skutek označený v žalobním návrhu trestným činem

Zdroj: ČTK
Další zprávy