reklama
 
 

Hapal vrací úder: Nic jsem Weissovi neslíbil. A přeju mu, aby si mohl trenéry vybírat

22. 11. 2018 15:18
Trenéra Pavla Hapala mrzí rozhodnutí Vladimíra Weisse, který prohlásil, že pod vedením českého kouče už nenastoupí ve slovenské reprezentaci. Podle kouče ho však fotbalista katarské Al Gharráfy nepochopil a nikdy neměl slíbené místo v sestavě národního mužstva.

Hapal v prvních dvou zápasech po nástupu do funkce nenasadil Weisse ani na minutu. V pondělním utkání Ligy národů s českou reprezentací v Praze osmadvacetiletý záložník předčasně odešel z lavičky, když bylo jasné, že do hry už nezasáhne.

Pak Weiss přes média oznámil, že přerušil reprezentační kariéru, aniž by o tom s nástupcem Jána Kozáka osobně mluvil.

"Vlado mě nekontaktoval, takže oficiální vyjádření, že pod mým vedením už nebude reprezentovat, stále nemám," citoval Hapala web Slovenského fotbalového svazu.

"Jsem rád, že neoznámil definitivní konec v reprezentaci, a přeju mu, aby ho nejen v národním týmu, ale i v klubu vedl trenér, kterého by si on mohl vybrat," prohlásil Hapal.

"Celá situace mě mrzí, protože během srazu byla naše debata nadstandardní a produktivní, ale nikdy jsem mu neslíbil, že bude v těchto dvou zápasech hrát," uvedl český kouč.

Podle něj Weiss špatně pochopil svou roli ve slovenské reprezentaci. "Jeho důležitá pozice byla v tom, že patří ke zkušeným reprezentantům. Pro mě je však stejně důležitý první i čtyřiadvacátý hráč v týmu," upozornil Hapal.

Bývalý trenér Sparty nebo slovenské jednadvacítky tímto podle svých slov považuje kauzu za uzavřenou.

autoři: Sport, ČTK | 22. 11. 2018 15:18

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama