Hapal vrací úder: Nic jsem Weissovi neslíbil. A přeju mu, aby si mohl trenéry vybírat

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 11. 2018 15:18
Trenéra Pavla Hapala mrzí rozhodnutí Vladimíra Weisse, který prohlásil, že pod vedením českého kouče už nenastoupí ve slovenské reprezentaci. Podle kouče ho však fotbalista katarské Al Gharráfy nepochopil a nikdy neměl slíbené místo v sestavě národního mužstva.
Pavel Hapal v zápase Ligy národů Česko - Slovensko.
Pavel Hapal v zápase Ligy národů Česko - Slovensko. | Foto: Milan Kammermayer

Hapal v prvních dvou zápasech po nástupu do funkce nenasadil Weisse ani na minutu. V pondělním utkání Ligy národů s českou reprezentací v Praze osmadvacetiletý záložník předčasně odešel z lavičky, když bylo jasné, že do hry už nezasáhne.

Pak Weiss přes média oznámil, že přerušil reprezentační kariéru, aniž by o tom s nástupcem Jána Kozáka osobně mluvil.

"Vlado mě nekontaktoval, takže oficiální vyjádření, že pod mým vedením už nebude reprezentovat, stále nemám," citoval Hapala web Slovenského fotbalového svazu.

"Jsem rád, že neoznámil definitivní konec v reprezentaci, a přeju mu, aby ho nejen v národním týmu, ale i v klubu vedl trenér, kterého by si on mohl vybrat," prohlásil Hapal.

"Celá situace mě mrzí, protože během srazu byla naše debata nadstandardní a produktivní, ale nikdy jsem mu neslíbil, že bude v těchto dvou zápasech hrát," uvedl český kouč.

Podle něj Weiss špatně pochopil svou roli ve slovenské reprezentaci. "Jeho důležitá pozice byla v tom, že patří ke zkušeným reprezentantům. Pro mě je však stejně důležitý první i čtyřiadvacátý hráč v týmu," upozornil Hapal.

Bývalý trenér Sparty nebo slovenské jednadvacítky tímto podle svých slov považuje kauzu za uzavřenou.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Jandová dojela v časovce juniorek na 25. místě, Vacek 42.

Mathias Vacek skončil v časovce juniorů na mistrovství světa v silniční cyklistice v britském Harrogate na 42. místě a další český jezdec Pavel Bittner dojel na 53. pozici. Z triumfu se radoval Ital Antonio Tiberi, který zvládl 27,6 kilometru dlouhou trať za 38:28,25 minuty.

V kategorii juniorek obsadila Veronika Jandová 25. místo a Kristýna Burlová skončila na 37. pozici. Zlato získala Ruska Ajgul Garejevová, jež 13,7 kilometru absolvovala za 22:16 minuty.

Další zprávy