Lvíčata hrála hodinu v oslabení, přesto ve Slovinsku uhrála remízu

16. 11. 2021 20:09
Čeští fotbalisté do 21 let remizovali ve Slovinsku v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2023 navzdory hodinovému oslabení 1:1. "Lvíčata" hrála od 30. minuty bez vyloučeného Adama Karabce, domácí ihned přesilovku využili díky Davidu Zecovi. Bod Čechům zařídil v 59. minutě Tomáš Čvančara.
Radost českých reprezentantů do 21 let.
Radost českých reprezentantů do 21 let. | Foto: ČTK

Svěřenci trenéra Jana Suchopárka nevyhráli v kvalifikaci podruhé za sebou, ve čtvrtek prohráli v Anglii 1:3. Češi vedou tabulku skupiny G o tři body právě před Albionem, který odehrál o dva duely méně.

Na závěrečný turnaj přímo postoupí vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst, zbylých osm týmů z druhých příček čeká baráž. Jistou účast mají pořadatelské země Rumunsko a Gruzie. Kvalifikační boje budou pokračovat v březnu.

"Bod jsme si zasloužili. Odměnou naší aktivity byla branka. Měli jsme i další situace, ze které jsme mohli vstřelit branku. Jsme určitě rádi za bod, který v současné situaci řeší poměrně nadějně hrát o první, nebo druhé místo. Jsem spokojený s počtem bodů, které máme," řekl Suchopárek na on-line tiskové konferenci.

Češi začali nebezpečněji, v páté minutě Čvančarovu hlavičku po Daňkově centru směřující pod břevno vytáhl brankář Türk na roh.

V 25. minutě uviděl Karabec první žlutou kartu po faulu na Casara a o pět minut později následovala druhá po zákroku na Matka. V 32. minutě domácí početní výhodu využili, když si Zec ve vápně naskočil na Žugeljův centr a hlavičkou k tyči nedal Kovářovi šanci.

Slovinci si navzdory přesilovce nebyli schopní vytvořit další šance, a tak hosté v 59. minutě srovnali. Kapitán Kaloč zachytil rozehrávku domácích, nacentroval na zadní tyč a Čvančara z poměrně těžkého úhlu hlavou vyrovnal.

"Gól mě těší, ale ještě větší radost mám z toho, že jsme takhle těžký zápas dokázali zremizovat. V uvozovkách se dá říct, že je to pro nás výhra," prohlásil jablonecký střelec Čvančara.

Češi sahali po obratu. V 75. minutě mohl právě autor vyrovnávací trefy z podobné pozice opět skórovat, jenže těsně minul. O chvíli později Šulc vybojoval ve vápně míč a přihrál střídajícímu Sejkovi, který z hranice malého vápna zamířil mimo. Ten samý hráč zakončil vedle i v nastavení.

"Bod je pro nás zlatý. Možná jsme to mohli zlomit na 2:1. Za výsledek ale můžeme být rádi, protože oni měli taky nějaké náznaky. Semkli jsme se a ukázali jsme, že umíme zabojovat jeden za druhého. Klobouk dolů před kluky, jak to zvládli," prohlásil Kaloč.

Kvalifikační utkání fotbalistů do 21 let v Koperu o postup na mistrovství Evropy 2023:

Skupina G:

Slovinsko - ČR 1:1 (1:0)

Branky: 32. Zec - 59. Čvančara. Rozhodčí: Pandzic - Hallin, Ekman (všichni Švéd.). ŽK: Karabec, Žambůrek, Sejk, Hranáč (všichni ČR). ČK: 30. Karabec.

Slovinsko: Türk - Trontelj, Zabukovnik, Stojinovič, Spanring - Žugelj (71. Tičič), Svetlin, Casar - Zec, Bosilj (84. Cipot), Matko (84. Koderman). Trenér: Ačimovič.

ČR: Kovář - Fukala, Vitík, Knapík, Jurásek - Kaloč (86. Hranáč), Žambůrek - Šulc (85. Ševčík, 90.+3 Koubek), Karabec, Daněk (46. Červ) - Čvančara (76. Sejk). Trenér: Suchopárek.

19:00 Kosovo - Albánie.

1. ČR 6 4 1 1 11:4 13
2. Anglie 4 3 1 0 8:3 10
3. Albánie 5 3 0 2 7:7 9
4. Slovinsko 6 2 2 2 7:6 8
5. Kosovo 4 1 0 3 2:6 3