Debakl fotbalistek. Češky v kvalifikaci podlehly španělským favoritkám

8. 10. 2019 21:16
České fotbalistky v druhém utkání kvalifikace mistrovství Evropy utrpěly doma debakl se Španělskem 1:5 a nenavázaly na úvodní výhru 7:0 v Moldavsku. Svěřenkyně Karla Rady proti favoritovi skupiny na stadionu Bohemians Praha 1905 v Ďolíčku zaostávaly ve všech směrech a o naději na bodový zisk přišly už během první půle, v níž inkasovaly čtyři góly. Minutu před koncem zkorigovala skóre Lucie Voňková
Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie. | Foto: Lukáš Caha

Španělky, které na letošním světovém šampionátu došly do osmifinále, od úvodu jasně kralovaly. Český tým jim k vedení pomohl vlastní brankou Sedláčkové a do 35. minuty pak hostující celek přidal další tři góly.

Po změně stran se reprezentantky zlepšily, inkasovaly už jen jednou a v 89. minutě se dočkaly i branky, když míč nadvakrát dotlačila do sítě Voňková.

"Ukázala se obrovská kvalita Španělek. My jsme přišli do utkání hodně zakřiknutí, bojácní a pasivní. Báli jsme se hrát, hodně jsme kazili. To byla voda na mlýn pro Španělky. Ještě jsme začali vlastním gólem. V druhé půli se to zlepšilo. Celkově naše hra nebyla taková, jak bych si představoval," řekl České televizi Rada.

Na závěrečný turnaj v Anglii se přímo kvalifikuje devět vítězů skupin a tři nejlepší týmy z druhých míst. Dalších šest celků z druhých pozic postoupí do play off, ze kterého vzejdou zbývající tři účastníci šampionátu. České hráčky se ještě nikdy na Euro neprobojovaly. V příštím utkání se představí 7. listopadu v Ázerbájdžánu.

Utkání kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistek v Praze:

ČR - Španělsko 1:5 (0:4)

Branky: 89. Voňková - 7. vlastní Sedláčková, 11. Marionaová Caldenteyová, 23. Bonmatiová, 35. Paredesová, 79. Hermosová.

Sestava ČR: Votíková - Sonntagová, Bertholdová, Necidová, Sedláčková - K. Dubcová, Svitková, Cahynová (86. Jarchovská), Szewieczková (74. M. Dubcová) - Martínková (65. Stašková), Voňková. Trenér: Rada.

před 6 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.