České fotbalistky přišly o remízu s Anglií chvíli před koncem

12. 11. 2019 22:37
České fotbalové reprezentantky prohrály v přípravném utkání v Českých Budějovicích s Anglií 2:3. Semifinalistkám letošního mistrovství světa vstřelila oba góly Tereza Szewieczková.
Přípravné utkání českých reprezentantek proti Anglii.
Přípravné utkání českých reprezentantek proti Anglii. | Foto: ČTK

Svěřenkyně trenéra Karla Rady nastoupily proti Anglii pět dnů po kvalifikačním vítězství 4:0 v Ázerbájdžánu a v úvodu byly střelecky při chuti. Po dvou neproměněných šancích Andrey Staškové se v 15. minutě po sólu prosadila Szewieczková.

Angličanky stihly už za pět minut otočit stav, Szewieczková vyrovnala v houstnoucím sněžení střelou z dálky. V druhém poločase neplatil gól pořadatelské země příštího ME kvůli faulu, blýskla se i brankářka Barbora Votíková, přesto domácí celek remízu neudržel. Čtyři minuty před koncem rozhodla tečovanou střelou zpoza vápna Leah Williamsonová.

ČR - Anglie 2:3 (2:2)

Branky: 15. a 27. Szewieczková - 17. Englandová, 20. Meadová, 86. Williamsonová.

Sestava ČR: Votíková - Jarchovská, Bertholdová, Sedláčková, Sonntagová - Cahynová - Voňková, Svitková, Szewieczková (71. Khýrová) - Martínková, Stašková (85. Dubcová). Trenér: K. Rada.