Fotbalistky přišly o šanci na baráž v závěru. Na Islandu jen remizovaly

4. 9. 2018 19:33
Tým trenéra Karla Rady přitom inkasoval vyrovnávací gól až v závěru. Jedinou branku Češek vstřelila Tereza Szewieczková.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Caha

Reykjavík - České fotbalistky remizovaly na Islandu 1:1 a v kvalifikaci o mistrovství světa skončily ve skupině na třetím místě právě za Islandem a vítězným Německem, které si zajistilo postup na šampionát. Svěřenkyně trenéra Karla Rady inkasovaly vyrovnávací gól až v závěru a přišly tím o druhé místo a šanci na baráž.

Češky k posunu na druhé místo potřebovaly na Islandu vyhrát a dlouho potvrzovaly dobrou formu z průběhu kvalifikace. Ve 12. minutě šly do vedení poté, co centr Lucie Martínkové využila Tereza Szewieczková.

Soupeř pak sice měl převahu a trefil i tyč, ale vedení držela velmi dobrým výkonem brankářka Barbora Votíková. Po změně stran mohla náskok navýšit Petra Divišová, ale v šanci přestřelila.

Domácí hráčky vyrovnaly tři minuty před koncem, kdy se po závaru trefila Glodís Viggósdóttirová. V poslední minutě dokonce mohl domácí tým skóre otočit, protože po faulu ve vápně kopal penaltu. Ale Votíková podtrhla skvělý výkon a skokem k tyči penaltu chytila. Připravila tím Island o postup do baráže.

Island - ČR 1:1 (0:1)

Branky: 87. Viggósdóttirová - 12. Szewieczková.

Sestava ČR: Votíková - Vyštejnová, I. Martínková, Bartoňová - Divišová (87. Nepokojová), K. Dubcová, Bužková, Svitková, Szewieczková (90.+4 Chlastáková) - L. Martínková, M. Dubcová (64. Stašková). Trenér: K. Rada.

1. Německo 8 7 0 1 38:3 21
2. Island 8 5 2 1 22:6 17
3. ČR 8 4 2 2 20:8 14
4. Slovinsko 8 2 0 6 9:20 6
5. Faerské ostrovy 8 0 0 8 1:53 0