Fotbalisté se chystají na Bulhary, analyzovali soupeřovu obranu

ČTK ČTK
4. 6. 2019 15:32
Čeští fotbalisté se druhým dnem chystají na páteční domácí zápas kvalifikace mistrovství Evropy proti Bulharsku. Po pondělním srazu a úvodním podvečerním tréninku si už dnes reprezentanti u videa poprvé rozebrali hru balkánského soupeře a zaměřili se na jeho obrannou činnost.
Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý | Foto: Milan Kammermayer

Trenéra Jaroslava Šilhavého může těšit, že nikdo z 23 nominovaných hráčů nemá zásadní zdravotní problémy. S týmem se připravují i obránci Ondřej Čelůstka s Markem Suchým, kteří měli na srazu drobné potíže, záložník David Pavelka s lehkou virózou trénoval v pondělí sám, ale na páteční utkání bude připraven.

"Dnes dopoledne jsme měli obrannou fázi Bulharů. Začínáme dostávat informace, všichni je nasáváme. Ještě máme dva dny na to, abychom se na to dobře připravili na hřišti a byli na pátek nachystaní," řekl novinářům brankář Tomáš Vaclík.

Český celek přivítá v pátek Bulhary na Letné a v pondělí bude hostit v Olomouci Černou Horu. Po vysoké březnové porážce 0:5 v úvodním duelu kvalifikace v Anglii potřebují reprezentanti v nadcházejícím dvojutkání zvítězit, neboť na šampionát postoupí první dva týmy ze skupiny.

"Cítíme povinnost, že bychom ty zápasy měli zvládnout, a hlavně je chceme zvládnout. Oba dva jsou doma, takže bychom měli nasbírat plný počet bodů. Dneska jsou soupeři vyrovnaní, takže to nebude lehké. Budeme chtít útočit a mít hru v rukou," prohlásil navrátilec do reprezentace útočník Libor Kozák.

Reprezentanti se chystají na to, že v zápase s Bulhary budou oproti březnovému duelu v Anglii více na míči. Přípravu jim ale mírně komplikuje fakt, že soupeř se v pátek poprvé představí pod vedením nového trenéra Krasimira Balakova.

"Záleží, co tam nový trenér udělá. Co jsem slyšel, tak chtěl hrát rozestavení 4-3-3, držet balon, hrát ofenzivně. Ale uvidíme, jestli během jednoho srazu je schopen překopat tým k obrazu svému, nebo se to bude odvíjet od těch základů, co měli předtím. V tomhle je to pro nás trošku taková neznámá. Nemáme úplně nějaký materiál, od kterého bychom se mohli aspoň trochu odrazit," řekl Vaclík.

"Co jsme viděli z minulých zápasů, tak je to organizované mužstvo, vychází z obrany a hlídají si střed. Když se nechají rozběhnout a kombinačně rozhodit, ukážou se jejich díry v obraně. Myslím si, že naší hrou, naší běhavostí je můžeme nachytat a tam potom udeřit," dodal Kozák.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Microsoft chce expandovat do vesmíru, uzavře partnerství se SpaceX

Microsoft uzavře partnerství s firmou SpaceX, chce se svými cloudovými službami expandovat do vesmíru. Americká softwarová společnost o tom v úterý informovala na svém blogu.

Jmenované partnerství společnosti Microsoft umožní napojit její cloudové služby Azure na satelitní síť Starlink společnosti SpaceX. Získá tak náskok před cloudovými službami, jež nabízí společnost Amazon Jeffa Bezose, napsala agentura Reuters.

Společnost SpaceX je známá pro své znovupoužitelné vesmírné rakety a kabiny pro astronauty. Na oběžné dráze má nyní společnost založená Elonem Muskem přes 800 satelitů sítě Starlink, která má v budoucnu umožnit připojení k internetu kdekoli na Zemi. Musk doufá, že síť bude generovat zisk pro jeho další, meziplanetární cíle.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Olympijský vítěz Krpálek kvůli covidu přijde o turnaj v Budapešti

Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek měl před odjezdem na turnaj v Budapešti pozitivní test na koronavirus. Informoval o tom na svém facebookovém profilu. O první podnik kategorie Grand Slam po osmiměsíční pauze způsobené koronavirovou pandemií tak přijde.

Podobně jako při jiných mezinárodních sportovních akcích této doby jsou testy před startem povinné. Krpálek neprošel. "Testy před odjezdem u mě bohužel prokázaly že jsem pozitivní na covid," uvedl. Bylo mu to líto. "Tak moc jsem se těšil na své první závody, které mají být tento víkend v Budapešti," posteskl si.

Minulý týden se vzhledem k uzavřeným vnitřním sportovištím v Česku vydal na kemp do Polska do Zakopaného. Formu ale nebude teď moci prodat, protože kvůli nákaze musí do izolace. "Řídím se pokyny lékařů, abych byl fit na listopadové mistrovství Evropy v Praze," doplnil.

Evropský šampionát by se měl v Praze uskutečnit od 19. do 21. listopadu. Pořadatelé navzdory aktuální dramatické epidemiologické situaci v Česku v jeho konání doufají. "Zatím všechny naše přípravy pokračují tak, že se mistrovství Evropy v Praze uskuteční," uvedl v pondělí pro web iSport.cz předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš.

V Budapešti by se při Krpálkově absenci mělo představit sedm českých reprezentantů, šest mužů a Renata Zachová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Běloruské úřady zakročily proti kanálu Nexta, který informuje o protestech. Zařadily je na seznam extremistů

Běloruský soud rozhodl o zařazení informačního kanálu NEXTA-Live na sociální síti Telegram i jeho loga na seznam extremistických materiálů, informuje dnes agentura Belta s odvoláním na nejvyšší soud. Kanál, který na platformě Telegram podle agentury AFP sledují dva miliony lidí, vešel v poslední době do podvědomí především jako jeden z hlavních zdrojů informací o protirežimních protestech, které v Bělorusku vypukly po srpnových prezidentských volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy