FAČR dostala za pozdní výkop proti Ukrajině pokutu 13 tisíc eur

ČTK ČTK
2. 10. 2018 23:31
Ukrajinská strana musí za řádění svých fanoušků zaplatit ještě vyšší částku.
Liga národů: Česko - Ukrajina (Vaclík)
Liga národů: Česko - Ukrajina (Vaclík) | Foto: Reuters

Nyon - Fotbalová asociace ČR dostala za pozdější výkop zápasu, vniknutí fanoušků na hřiště a další organizační nedostatky při úvodním utkání Ligy národů s Ukrajinou v Uherském Hradišti pokutu 13 tisíc eur (335.000 korun). Soupeře disciplinární komise UEFA potrestala za řádění příznivců pokutou 35 tisíc eur (903.000 korun).

Zápas, který na počátku září Ukrajinci vyhráli 2:1, začal kvůli výpadku osvětlení o čtvrt hodiny později. Světla poprvé zhasla asi hodinu před zápasem a organizátorům trvalo zhruba deset minut, než se jim je povedlo znovu uvést do provozu. Další výpadek přišel deset minut před plánovaným výkopem.

Závěr zápasu zase poznamenaly výtržnosti ukrajinských fanoušků, z nichž někteří po utkání vběhli na hřiště a napadli ochranku. UEFA v rámci trestu ukrajinskému svazu také nařídila, aby se do třiceti dnů s českou asociací dohodl na úhradě škod na stadionu.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy