Dočkal zranil spoluhráče ze Sparty. Strašně mě to mrzí, není to o výsledku, kál se

ČTK Sport ČTK, Sport
5. 9. 2020 9:25
Reprezentační kapitán Bořek Dočkal sice jedním gólem pomohl českým fotbalistům k vítězství 3:1 v úvodním utkání Ligy národů na Slovensku, radost z toho však neměl. Při jednom ze soubojů totiž velmi pravděpodobně způsobil vážné zranění domácímu stoperovi a spoluhráči ze Sparty Lukáši Štetinovi.
Slovensko - Česko, Liga národů 2020
Slovensko - Česko, Liga národů 2020 | Foto: Reuters

"Mám z toho špatný pocit a strašně mě to mrzí. Myslím, že to byla víc nešťastná náhoda než cokoliv jiného. Štěťa je chlap jak hora a určitě v každém zápase podstoupí sto daleko tvrdších soubojů, než byl tenhle," řekl na tiskové konferenci Dočkal k souboji, po kterém musel slovenský stoper už v 32. minutě střídat.

Dočkal do Štetiny vrazil ve chvíli, kdy urostlý obránce hrál míč a podle českého trenéra slovenské reprezentace Pavla Hapala to vypadá na vážné zranění kolena.

"Můj kontakt přišel v nevhodnou dobu. Ve chvíli, kdy stál na jedné noze a odkopával. Nejspíš došlo k rotaci stojné nohy a koleno asi bude poškozené," přidal Dočkal.

Pokud by se prognózy potvrdily, přišla by Sparta, kterou kromě domácí soutěže čeká také účast ve skupině Evropské ligy, o člena základní sestavy. "Teď to pro mě není o výsledku, nebo o tom, jak jsme hráli. Z toho, co se stalo, jsem nešťastnej. Věřím, že se na vyšetření ukáže, že to není tak vážné, jak to vypadá. Mrzí mě to a je mi to líto," prohlásil Dočkal.

Zranění spoluhráče mu zastínilo jinak povedený večer českého týmu, ke kterému záložník Sparty přispěl gólem z penalty. Reprezentaci nerozhodily ani komplikace po dvou pozitivních testech na koronavirus, kvůli kterým hrozilo, že se hrát nebude.

"Není to o nervozitě, je to spoustě vedlejších věcí, které narušují přípravu a rozptylují před zápasem," uvedl Dočkal. "Neprobíhalo to tak, jak jsme zvyklí, ale poslední tři hodiny před zápasem už bylo jasno a věděli jsme, že se bude hrát, takže jsme měli dost času se zkoncentrovat," dodal.

V Bratislavě Češi nakonec sice nastoupili, ale kvůli obavám z dalšího šíření nákazy covid-19 v týmu byl sraz národního týmu ukončen a pondělní zápas se Skotskem se neuskuteční. Vedení Fotbalové asociace ČR se bude snažit, aby duel neskončil kontumací.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Londýnská policie vyšetřuje sérii večírků v rezidenci Borise Johnsona

Londýnská policie oznámila, že vyšetřuje řadu večírků, které se konaly v rezidenci a kanceláři premiéra Borise Johnsona v době protiepidemických uzávěr.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

České firmy obchody na Ukrajině neutlumují, na místě je ale obezřetnost

České firmy podle státní agentury CzechTrade zatím své obchody na Ukrajině z důvodu tamní krize neutlumují. Situace na trhu je stále standardní, agentura nemá žádné informace, že by byly zrušené nebo zpožděné dodávky do země. Na místě je ovšem zvýšená obezřetnost. Firmy by měly objednávky dodávat až po obdržení platby a při uzavírání nových smluv by měly s právníky detailně probrat body týkající se mimořádných okolností. Uvedla to ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade na Ukrajině Oksana Antonenko. 

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a také v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy