Devatenáctku v boji o ME čekají Maďarsko, Skotsko a Rakousko

ČTK ČTK
13. 12. 2016 15:40
"Myslím, že máme poměrně příznivý los. Určitě existuje šance, abychom i tuto část kvalifikace zvládli," řekl trenér devatenáctky Jan Suchopárek.
Jan Suchopárek.
Jan Suchopárek. | Foto: Milan Kammermayer

Nyon – Česká fotbalová reprezentace do 19 let se v závěrečné fázi kvalifikace o postup na mistrovství Evropy utká s Maďarskem, Skotskem a Rakouskem. Rozhodl o tom dnešní los v sídle UEFA v Nyonu. Na šampionát, který v červenci přivítá Gruzie, projdou vítězové sedmi skupin. Češi budou 22. až 27. března kvalifikační skupinu hostit.

"Myslím, že máme poměrně příznivý los. Určitě existuje šance, abychom i tuto část kvalifikace zvládli," řekl trenér devatenáctky Jan Suchopárek. "Rakousko známe, hráli jsme s nimi v červnu a v divokém zápase vyhráli 4:3. Maďarsko jsem taky už viděl v akci a jde o velmi dobře technicky vybavený tým se silnými standardními situacemi. Od Skotska lze očekávat typicky ostrovní fotbal s množstvím soubojů a výborně zvládnutou taktikou," dodal vicemistr Evropy z roku 1996.

Soupeře pro závěrečné boje o šampionát se dozvěděl také český výběr do 17 let, který nastoupí proti Anglii, Slovinsku a Bosně a Hercegovině, která bude pořadatelem skupiny. Místo na turnaji, který bude hostit Chorvatsko, si zajistí vítězové osmi skupin a sedm nejlepších týmů z druhých míst.

"Vzhledem k tomu, že jsme figurovali až ve čtvrtém koši, tak jsme mohli dostat i těžší kombinaci soupeřů. Každopádně v této věkové kategorii je všechno dost nevyzpytatelné, na hřišti se opravdu může stát cokoliv. Bude záležet na každém jednotlivém utkání, chyby se tady trestají víc než v dospělém fotbale," uvedl trenér Václav Kotal.

"Anglie je samozřejmě velmi atraktivní pro každého. Slovinsko a Bosna zase můžou částečně připomínat Černou Horu, s níž jsme nyní odehráli přípravné zápasy. To může sloužit jako dobrá prověrka," dodal kouč sedmnáctky.

Oba mládežnické výběry se dnes také dozvěděly soupeře pro první část kvalifikace mistrovství Evropy v roce 2018. Devatenáctka se utká v Lucembursku s domácím výběrem, Skotskem a Arménií a do další fáze postoupí dva týmy. Sedmnáctku v domácím prostředí čekají Turecko, Izrael a Arménie, dál půjdou první dva týmy a čtyři nejlepší celky z třetích míst.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Podnikatel Zadeh vysoudil na státu deset tisíc za přísný režim vazby. Původně chtěl statisíce

Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně ponechal v přísnějším režimu vazby. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který muži přiznal 10.250 korun s úroky. Zadeh se neúspěšně domáhal celkem 410 000 korun a také veřejné omluvy od ministerstva spravedlnosti. Stát mu nicméně bude muset zaplatit také náklady soudního řízení v řádu několika desetitisíců korun.

Íránský podnikatel s českým občanstvím byl ve vazbě nejprve od března 2014 do února 2016 kvůli podezření z miliardových daňových úniků při dovozu pohonných hmot. Na svobodu se dostal díky rekordní kauci 150 milionů korun. V prosinci téhož roku však putoval do vazební cely znovu, tentokrát kvůli ovlivňování svědků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy