Devatenáctku v boji o ME čekají Maďarsko, Skotsko a Rakousko

ČTK ČTK
13. 12. 2016 15:40
"Myslím, že máme poměrně příznivý los. Určitě existuje šance, abychom i tuto část kvalifikace zvládli," řekl trenér devatenáctky Jan Suchopárek.
Jan Suchopárek.
Jan Suchopárek. | Foto: Milan Kammermayer

Nyon – Česká fotbalová reprezentace do 19 let se v závěrečné fázi kvalifikace o postup na mistrovství Evropy utká s Maďarskem, Skotskem a Rakouskem. Rozhodl o tom dnešní los v sídle UEFA v Nyonu. Na šampionát, který v červenci přivítá Gruzie, projdou vítězové sedmi skupin. Češi budou 22. až 27. března kvalifikační skupinu hostit.

"Myslím, že máme poměrně příznivý los. Určitě existuje šance, abychom i tuto část kvalifikace zvládli," řekl trenér devatenáctky Jan Suchopárek. "Rakousko známe, hráli jsme s nimi v červnu a v divokém zápase vyhráli 4:3. Maďarsko jsem taky už viděl v akci a jde o velmi dobře technicky vybavený tým se silnými standardními situacemi. Od Skotska lze očekávat typicky ostrovní fotbal s množstvím soubojů a výborně zvládnutou taktikou," dodal vicemistr Evropy z roku 1996.

Soupeře pro závěrečné boje o šampionát se dozvěděl také český výběr do 17 let, který nastoupí proti Anglii, Slovinsku a Bosně a Hercegovině, která bude pořadatelem skupiny. Místo na turnaji, který bude hostit Chorvatsko, si zajistí vítězové osmi skupin a sedm nejlepších týmů z druhých míst.

"Vzhledem k tomu, že jsme figurovali až ve čtvrtém koši, tak jsme mohli dostat i těžší kombinaci soupeřů. Každopádně v této věkové kategorii je všechno dost nevyzpytatelné, na hřišti se opravdu může stát cokoliv. Bude záležet na každém jednotlivém utkání, chyby se tady trestají víc než v dospělém fotbale," uvedl trenér Václav Kotal.

"Anglie je samozřejmě velmi atraktivní pro každého. Slovinsko a Bosna zase můžou částečně připomínat Černou Horu, s níž jsme nyní odehráli přípravné zápasy. To může sloužit jako dobrá prověrka," dodal kouč sedmnáctky.

Oba mládežnické výběry se dnes také dozvěděly soupeře pro první část kvalifikace mistrovství Evropy v roce 2018. Devatenáctka se utká v Lucembursku s domácím výběrem, Skotskem a Arménií a do další fáze postoupí dva týmy. Sedmnáctku v domácím prostředí čekají Turecko, Izrael a Arménie, dál půjdou první dva týmy a čtyři nejlepší celky z třetích míst.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy