Češi po porážce od Španělů pivo na usnutí nedostali. Jen ledovou lázeň

Michal Šenk Michal Šenk
14. 6. 2016 16:29
Po náročném utkání se Španělskem čekal české fotbalisty v úterý volnější program. Dopolední regenerační trénink a odpoledne se těšili, že konečně budou mít čas na první návštěvu města, v němž jsou hosty už celý týden. Zatím poznali jen hotel a místní stadion.
Češi si tentokrát dali jen lehký trénink
Češi si tentokrát dali jen lehký trénink | Foto: Milan Kammermayer

Tours (od našeho zvláštního zpravodaje) - Ve všech hlavách byla ještě těsná prohra, kterou si od Španělů přivezli v noci z Toulouse. Zároveň ale odhodlání do dalších minimálně dvou zápasů. A pozitivní skutečnost byla také ta, kterou ohlásil týmový lékař Petr Krejčí: "Nikdo není zraněný, všichni jsou v pořádku včetně Bořka Dočkala."

"Pro mě to z hlediska fyzické únavy nebyl výjimečný zápas. Pro nás se Sivim na stoperu to nebylo tak namáhavé jako pro krajní beky i halvy. My se Sivim běželi vždy deset metrů doleva, deset doprava, deset dopředu, deset dozadu," popisoval Roman Hubník.

Po zápase většina hráčů po výklusu a protažení hned skočila do ledové lázně. Zpátky ve zhruba 600 kilometrů vzdáleném domovském Tours dosedl letecký speciál kolem desáté večerní.

"Spát jsme šli kolem dvanácté, já ještě dlouho koukal na televizi, nemohl jsem usnout," líčil útočník Tomáš Necid. "Prášky a takové věci, to vůbec neřešíme. Až to přijde, tak to přijde. Ani pivo na usnutí nemůžeme, to máme zakázané," dodal. "Já to mám taky vždy tak, že dlouho po zápase ještě nemůžu usnout a pak vstanu vždy hodně brzy," doplnil Hubník.

Po krátkém úterním dopoledním tréninku, který ti, kteří odehráli celý zápas proti Španělsku, věnovali zejména protahovacím a balančním cvičením, je ještě čekali masáže a další regenerace na hotelu. Tentokrát se trénink oproti úvodním dnům týmu v Tour obešel bez diváckého zájmu. Kromě mužstva, několika především českých novinářů a ochranky nebyl na stadionu nikdo.

Lékař Krejčí upozorňoval také na to, že to není jen o fyzické únavě, ale hodně také o psychice. Potvrdil známou pravdu, že se vždy lépe regeneruje, když se vyhraje. "Kromě fyzické kondice se snažíme s hráči pracovat i na jejich psychice před i po zápase. Jde třeba i o to, že když stojíte v tunelu vedle Ramose nebo Iniesty, asi to na vás může zapůsobit. Že bychom si ale zase dávali jejich fotku na zeď a zkoušeli u ní stát, to ne," smál se muž, který je u reprezentace už víc jak dvacet let.

O jisté nervozitě před startem Eura hovořil i kouč Pavel Vrba. "Na něm to ale nikdy nepoznáte," dodal Krejčí.

Ve středu čeká české fotbalisty další den přípravy v Tours, ve čtvrtek už budou v St. Etienne ladit formu na páteční duel proti Chorvatsku.

"Dnes se ještě podíváme na video, řekneme si, co bylo dobře, co špatně, a začneme se chystat na Chorvaty," plánoval další z hráčů, který toho po utkání se Španělskem mohl mít „plné zuby“, protože právě on vykrýval křídelní prostory a musel běhat se Španěly, Ladislav Krejčí.

Trénink českého týmu v Tours po zápasu se Španělskem. | Video: Michal Šenk
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Slib uspořit 80 miliard v rozpočtu trvá, uvedl Stanjura. Letos očekává inflaci přes osm procent

Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta z listopadových 4,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z listopadu vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 8,5 procenta. V listopadu resort počítal pro letošní rok s inflací 6,1 procenta. Prognózu ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo.

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zároveň informoval o tom, že na základě nové predikce může úřad v novém rozpočtu pro letošní rok počítat s vyššími příjmy o zhruba 60 miliard korun. "O tyto příjmy nebudeme snižovat náš slib uspořit v novém rozpočtu na výdajové straně až 80 miliard korun a využijeme je na dodatečné výdaje v letošním roce, jako jsou mimořádná valorizace penzí či zvýšení příspěvků na bydlení kvůli dražším energiím," uvedl Stanjura.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

RegioJet smí opět jezdit mezi Budějovicemi, Krumlovem a Pískem. Kraj se za zákaz omluvil

Žluté autobusy firmy RegioJet budou od 22. ledna znovu vozit cestující mezi městy v jižních Čechách bez omezení. Firma nesměla od poloviny prosince převážet lidi, kteří jedou z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo Písku. Jihočeský kraj to firmě zakázal, podmínil tím novou licenci. Kraj po kritice své rozhodnutí změnil, firma zažádala o novou licenci a získala ji. Ve čtvrtek to v tiskové zprávě sdělila manažerka dopravy firmy RegioJet Kristýna Slezáková.

S autobusy Student Agency jezdily na těchto trasách stovky lidí do práce nebo do školy. Zákaz kraje vyvolal řadu negativních reakcí a ten své stanovisko změnil. RegioJet hned požádal o vydání nové licence a od této soboty plně obnoví vnitrokrajskou přepravu cestujících na lince Praha - Písek - České Budějovice - Český Krumlov.

Podle kraje byl zákaz chybou firmy Jikord, která je jihočeským koordinátorem dopravy. Zaměstnanci Jikordu udělali špatné rozhodnutí, bez vědomí krajského úřadu, uvedl ve čtvrtek na Facebooku jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). 

Zdroj: ČTK
Další zprávy