Co to má znamenat? Jsme hrozba? Konec reprezentačního srazu rozčílil Jankta i Krále

Marek Janoš Marek Janoš
5. 9. 2020 9:33
Oficiálním reprezentační sraz na pokyn hygieničky Martiny Marešové po včerejším zápase se Slovenskem skončil kvůli dvěma pozitivně testovaným členům v realizačním týmu. Zvrat v situaci rozčílil záložníka Jakuba Jankta a s kritikou se přidal i Alex Král.
Slovensko - Česko, Liga národů, Tomáš Kalas a Jan Bořil v souboji se Adamem Zreľákem.
Slovensko - Česko, Liga národů, Tomáš Kalas a Jan Bořil v souboji se Adamem Zreľákem. | Foto: Reuters

"Po zápase dostaneme okamžitou stopku a všichni se musejí vrátit domů. Proč?" položil si otázku na svém instagramovém účtu Jankto. Záložník italské Sampdorie neměl pro rozhodnutí hygieny pochopení. "Proč jsme tedy dnes hráli a vystavili se kontaktu se Slováky?" ptal se dál.

Podobně rozladěný je i Alex Král. Ten popřál oběma nakaženým brzké uzdravení, nicméně rozpuštění srazu podobně jako Jankto nechápe.

"Je to ale pouze z širšího realizačního týmu. Všichni hráči a trenéři jsou negativní. Teď nám hrozí kontumace!" poukázal na to, že v případě neodehrání pondělního zápasu se Skotskem se může stát, že UEFA kontumuje zápas ve prospěch českého soupeře.

"Jsem z toho nešťastný, protože teď nikdo neví, co bude a jak to vlastně bude s následujícím srazem za měsíc, kde hrajeme 3 venkovní zápasy," připomněl, že v říjnu čekají reprezentaci zápasy na Kypru, v Izraeli a ve Skotsku. Dva poslední v rámci Ligy národů.

Jankto poukázal i na to, že tým sehrál běžně zápas se Slovenskem, i když už byl znám případ i druhého nakaženého člena realizačního týmu. "Před zápasem se vědělo, že máme v týmu nakaženého a dostali jsme zelenou," diví se.

Z jeho vyjádření vyplývá, že zatím reprezentantům nebyla nařízena karanténa. "Navíc po návratu domů pravděpodobně nedostaneme ani karanténu, což mi logicky nedává žádný smysl a mělo by to být předmětem diskuze v nejbližších dnech," vyzval. "Jsme hrozba, ale po návratu už můžeme kamkoli. Co to má znamenat?"

S rozhodnutím hygieny a předčasným ukončením srazu nesouhlasí ani obránce Ondřej Čelůstka. "Bráško, řekl jsi to úplně přesně. U mě osobně se tahle celá věc taky potkala s obrovským nepochopením," reagoval Čelůstka na Janktův příspěvek na sociální síti.

Česko zvítězilo v pátek nad Slovenskem 3:1 a podle původního plánu se v pondělí mělo střetnout v Olomouci se Skotskem. O osudu zápasu nyní jedná FAČR s UEFA. Ve hře je i možnost, že utkání sehraje náhradní reprezentační výběr, dokonce bez trenéra Jaroslava Šilhavého.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy