Čeští reprezentanti deklasovali na ME v malé kopané Izrael a dále narazí na Bulhary

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 6. 2017 22:03
Česká reprezentace v malé kopané postoupila na mistrovství Evropy v Brně ze skupiny a v osmifinále se střetne s Bulharskem. V závěrečném utkání skupiny A Češi rozstříleli Izrael 7:0.
Čeští reprezentanti si proti Izraeli s chutí zastříleli.
Čeští reprezentanti si proti Izraeli s chutí zastříleli. | Foto: ČTK

Brno - Čeští reprezentanti v malém fotbalu porazili na mistrovství Evropy v Brně v závěrečném utkání ve skupině A Izrael 7:0. V osmifinále se ve středu od 20:15 střetnou s Bulharskem. Skupinu vyhrálo bez ztráty bodu Maďarsko, český tým skončil s jednou porážkou druhý.

O jednoznačné výhře nad Izraelci rozhodli čeští fotbalisté už v úvodu zápasu, kdy po sedmi minutách vedli 3:0. "Bylo parádní, že se nám podařilo získat tak rychle náskok. Nemuseli jsme už hrát do uzavřené obrany soupeře. Jsem rád, že jsme se po nervozitě v počátku turnaje uklidnili," řekl český hráč Stanislav Mařík. Do poločasu vedl český tým 4:0 a po změně stran svou převahu vyjádřil dalšími třemi brankami.

Středeční soupeř českého týmu Bulharsko vyhrálo skupinu B. Porazilo Německo 4:3, Ukrajinu 2:1 a remizovalo s Polskem 1:1.

Mistrovství Evropy v malém fotbalu v Brně:

Skupina A:

ČR - Izrael 7:0 (4:0)

Branky: 3. Uhlíř, 7. Koudelka, 7. Mařík, 9. Míca, 23. Paděra, 28. Salák, 35. Doubravský.

Maďarsko - Lotyšsko 2:1.

Konečné pořadí: 1. Maďarsko, 2. Česko, 3. Izrael, 4. Lotyšsko.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy