ME do 21 let • Skupina B • 18:00

Česko U21 - Itálie U21

Česko U21
1:1
0:1
Itálie U21
75. Maggiore (vl.)
31. Scamacca

Vítejte u online přenosu z utkání základní skupiny mistrovství Evropy do 21 let mezi Českem a Itálií. Utkání se odehraje ve středu 24. března od 18 hodin.

NOMINACE ČESKÉ REPREZENTACE DO 21 LET

 

Brankáři: Martin Jedlička (Dunajská Streda), Matěj Kovář (Manchester United), Matouš Trmal (Guimaraes)

 

Obránci: Michal Fukala (Liberec), Denis Granečný (Emmen), Libor Holík (Jablonec), Matěj Chaluš (Liberec), Ladislav Krejčí (Sparta), Dominik Plechatý (Sparta), Martin Vitík (Sparta)

 

Záložníci: Pavel Bucha (Plzeň), Filip Havelka (České Budějovice), Dominik Janošek (Zlín), Adam Karabec (Sparta), Michal Kohút (Slovácko), Tomáš Ostrák (Karviná), Michal Sadílek (Liberec), Pavel Šulc (Plzeň), Antonín Vaníček (Bohemians), Patrik Žitný (Teplice)

 

Útočníci: Václav Drchal (Mladá Boleslav), Ondřej Lingr (Slavia), Ondřej Šašinka (Baník Ostrava)

NOMINACE ITALSKÉ REPREZENTACE DO 21 LET

 

Brankáři: Marco Carnesecchi (Cremonese), Michele Cerofolini (Reggiana), Alessandro Plizzari (Reggina)

 

Obránci: Raoul Bellanova (Pescara), Enrico Delprato (Reggina), Gianluca Frabotta (Juventus), Matteo Gabbia (AC Milán), Matteo Lovato (Hellas Verona), Riccardo Marchizza (Spezia), Lorenzo Pirola (Monza), Luca Ranieri (Spal), Marco Sala (Spal), Gabriele Zappa (Cagliari)

 

Záložníci: Davide Frattesi (Monza), Giulio Maggiore (Spezia), Tommaso Pobega (Spezia), Samuele Ricci (Empoli), Nicolo Rovella (Janov), Sandro Tonali (AC Milán)

 

Útočníci: Patrick Cutrone (Valencia), Lorenzo Colombo (Cremonese), Giacomo Raspadori (Sassuolo), Gianluca Scamacca (Janov)

Přeji příjemný středeční podvečer. Dnešní den je nabitý zajímavými sportovními událostmi a my se spolu můžeme těšit na první utkání české fotbalové reprezentace do 21 let na letošním mistrovství Evropy. Lvíčata se od 18:00 představí v Celje proti favorizované Itálii.

Česko U21

SESTAVA ČESKA

 

Jedlička - Vitík, Chaluš (C), Krejčí - Holík, Bucha, Sadílek, Šulc - Karabec - Lingr, Šašinka

 

Kovář, Trmal - Plechatý, Havelka, Janošek, Kohút, Žitný, Fukala, Ostrák, Granečný, Drchal, Vaníček

Itálie U21

SESTAVA ITÁLIE

 

Carnasecchi - Del Prato, Gabbia, Marchizza - Zappa, Frattesi, Tonali, Maggiore, Sala - Scamacca, Curtone

 

Plizzari, Cerofolini - Bellanova, Frabotta, Lovato, Colombo, Ranieri, Rovella, Pirola, Pobega, Raspadori

Favoritem dnešního utkání budou mladíci z Itálie. Na soupisce italské reprezentace je celkem 11 hráčů, kteří více či méně pravidelně nastupují v Serii A a k tomu je v útoku Curtone ze španělské Valencie. Už jen samotná finanční stránka reprezentačního výběru je výrazně jinde než v případě českého týmu. Celá italská soupiska má totiž hodnotu 124 milionů Eur, přičemž jen Sandro Tonali je hodnocen na 32 milionů. Sám tedy překoná svou hodnotou všechny české mladíky dohromady. Na zmíněného Tonaliho si mohou pamatovat reprezentanti ze Sparty, kteří na něj narazili letos v Evropské lize.

Michal Trávník a Sandro Tonali v zápase Evropské ligy AC Milán  Sparta Praha
Michal Trávník a Sandro Tonali v zápase Evropské ligy AC Milán Sparta Praha | Foto: Reuters

Ve prospěch italské reprezentace dnes hovoří také čísla z kvalifikačních soubojů. V deseti utkáních totiž Itálie vybojovala 25 ze 30 možných bodů, když zaváhala jen bezgólovou remízou v Irsku a velmi nepovedeným utkáním ve Švédsku (0:3). Právě tři inkasované branky ve Švédsku navíc způsobily většinu obdržených gólů v celé kvalifikaci, neboť Italové inkasovali jen 5x. Naopak vstřelených branek bylo 27, tedy průměr téměř tří branek na zápas.

Velký pozor by si dnes česká defenzíva měla dávat na útočnou dvojici Scamacca - Cutroni. Tito italští forvardi se totiž ve kvalifikaci postarali o rovnou třetinu branek italského výběru, když dohromady skórovali 9x. Tři góly dal také Scottil, nicméně ten kvůli zranění není ve výběru pro mistrovství Evropy.

Český tým sice nebude favorizován, nicméně rozhodně ho nelze podceňovat. V letošním výběru je několik velmi kvalitních fotbalistů, přičemž velká část z nich nastupuje pravidelně v základních sestavách českým týmů. V obraně by se mělo spoléhat především na dobře chytajícího Jedličku a defenzivní sparťanské duo Vitík - Krejčí, které se rozehrálo ke skvělým výkonům. Směrem dopředu je však také na, co spoléhat, nicméně v samotném útoku to může trochu drhnout. Záložní řada vyztužená Buchou, Šulcem či Sadílkem by ovšem měla fungovat.

Martin Jedlička (Dunajská Streda)
Martin Jedlička (Dunajská Streda) | Foto: Sport Invest

Ve srovnání s Itálií je však český tým přeci jenom po zásluze podceňován. Když už byla zmíněna cena italského výběru, ten český je momentálně ohodnocen na zhruba 19 milionů Eur. Nejdražší italský hráč tak českou soupisku překonává o nějakých 13 milionů. Naopak nejvýše je z našich fotbalistů hodnoceno trio Krejčí - Sadílek - Bucha. Shodně by tito fotbalisté měli mít cenu 2,5 milionů Eur.

Na rozdíl od svého soupeře se Češi o postup z kvalifikace museli poměrně obávat. Ve skupině s Chorvatskem, Skotskem, Řeckem, Litvou a San Marinem si český tým připsal tři remízy, jednu prohru a šest vítězství při skóre 20:4. Velmi dobrá bilance, nicméně kdyby Skotové v závěru kvalifikace přehráli Řecko, bylo by to právě Skotsko, které by šlo na šampionát z prvního místa. Velmi dobře ve kvalifikaci fungovala především defenzíva, jenž sedmkrát udržela čisté konto.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

V závěru první minuty registrujeme nedovolený zákrok Chaluše, který byl příliš důrazný proti jednomu z Italů. Volný kop pro italskou reprezentaci.

2.

K rozehrání volného kopu se postavil Scamacca, který míč nakopl pravačkou, ale nakonec jej poslal mimo tři tyče. Jedlička navíc situaci poměrně v klidu kontroloval.

3.

V pokutovém území se zjevil s míčem u kopaček Lingr. Je ovšem pískáno proti němu a hrát budou Italové.

4.

Poměrně nečekaný úkaz na této úrovni. Italové se provinili špatným vhazováním. Od hráčů, kteří se prezentují v jedné z nejlepších světových lig, by to člověk opravdu nečekal.

5.

Důrazný souboj rameno na rameno podstoupil Krejčí se soupeřem. Podařilo se zastavit akci Italů po Vitíkově nepřesnosti.

6.

Jenže nyní se nepřesnosti dopustili také hráči z Apeninského poloostrova. Kolmice na Scamaccu putovala pouze za brankovou čáru.

7.

Další neurovnaná souhra v kombinaci našeho celku. Malá domů hlavou od Šulce zařídila jen roh ve prospěch Itálie.

8.

Ani z této standardní situace nehrozilo pro Jedličku nebezpečí. Češi by se však potřebovali uklidnit jakousi kombinací.

9.

Ne a ne se svěřenci kouče Krejčího dostat do tempa. Naprosto bez problémů si italská defenzíva pohlídala ofenzivně laděný pokus a bude tady odkop od brány.

10.

Jenže Šašinka nyní dobře vystihl kombinaci soupeře a Tonali si pomohl faulem. první volný kop pro Česko bude rozehrán zleva.

11.

To byla gólovka českého týmu. Po centru z místa předchozího přestupku se míč odrazil ke zcela osamocenému Lingrovi, který pohotově zakončil. Carnasecchi byl ovšem proti inkasování první branky.

12.

Ještě jeden rohový kop českého výběru. Tentokrát už si defenzíva Itálie věděla rady. Každopádně Češi poprvé vystrčili růžky.

13.

A znovu Ondřej Lingr. Napravo si míč navedl na střelu, kterou opět likvidoval až pohotový Carnasecchi. 

15.

Českého fanouška nyní musí těšit, že se Italové prakticky vůbec nedostávají na útočnou polovinu. Po úvodních zmatcích se Češi skvěle srovnali s tempem hry.

17.

Poprvé musel zasahovat Jedlička! Scamacca těžil z dobré práce Cutroneho a český gólman šel bleskově na zem. Následnou dorážku už nepřipustila obrana Česka.

18.

Tonaliho rohový kop byl bezpečně odvrácen. Italové nyní znovu postupně přebírají iniciativu.

19.

Dobře nyní do obrany zapracoval Šašinka, který vystihl nepřesnost Italů a Scamacca si následně pomohl faulem.

20.

Hodně rychle musel z brány Carnasecchi, kterému dal Gabbia příliš krátkou přihrávku a před dobíhajícím Lingrem musel italský gólman bleskově odehrát.

21.

V defenzívě nyní musel přispět také Pavel Šulc, který před dotírajícím soupeřem odehrál radši jen na roh. Další standardka pro Itálii.

22.

Dobře kopnutý roh Sandra Tonaliho přistál na hlavě Scamaccy a Češi měli velké štěstí, že hlavní rozhodčí neviděl Vitíkovu ruku po zakončení italského forvarda!

23.

Znovu centrovaný míč do pokutového území před Jedličkou. Český gólman mohl zůstat v klidu, neboť Scamacca tentokrát nezakončoval vůbec přesně.

25.

Italové jsou v posledních minutách znovu aktivnější a nepouští české fotbalisty vůbec přes půlící čáru.

26.

Holík musel sáhnout k razantnímu odkopu k polovině hřiště. Do mírně rozevřené obrany Česka se totiž řítil jeden z Italů. Na druhé straně byl posléze odpískán faul na Lingra.

29.

Po delší době se čeští fotbalisté usadili v blízkosti pokutového území. Pavel Šulc si našel přetaženou přihrávku, načež míč hlavou posunul před Sadílka. Skákavý míč však záložník Liberce netrefil ideálně.

30.

Hra se nyní vyrovnala a odvíjí se především ve středu hřiště. Ani jeden z celků nemá jasnou převahu.

31.

Zničehonic je tady úvodní branka Itálie. Chybu ve středu hřiště vyprodukoval Šulc, který prohrál souboj a míče se ujal Cutrone. Útočník španělské Valencie pak kolmicí našel GIANLUCU SCAMACCU, který udělal kličku Jedličkovi a zprava zakončil do odkryté brány.

33.

Češi by pochopitelně rádi velmi rychle odpověděli, nicméně prostor pro posun na útočnou polovinu zatím nemají.

34.

V závěru 34. minuty šel zajímavý centr do pokutového území, kam si seběhl Holík. V rozhodujícím momentu však zakročil pozorný Sala.

36.

Vitík si pomohl nedovoleným zákrokem proti Cutronemu, který si míč šikovně zpracoval na hruď a vynutil si faul mladičkého stopera Sparty.

37.

Zleva do šestnáctky vnikl Maggiore, který ještě akci ještě vyšperkoval přihrávkou na malé vápno. Tam byl ovšem jen český obránce.

38.

Další rychlá akce. Přečíslení na pravé straně Italů vyústilo ve střílený centr do šestnáctky. Naštěstí si pak Italové nepotykali s přesností.

39.

Pozor na další příležitost Itálie. Nedůraz v obraně Česka mohl využít Cutrone, ke kterému se dostal míč a levačka italského útočníka provětrala Jedličkovy rukavice.

41.

Na centr od rohového praporku nedoskočil Scamacca. Italové mají v posledních minutách jasně navrch a vůbec naše fotbalisty nepouští k míči.

41.

Chaluš to nyní vyřešil velmi zkušeně, když si pohlídal napadajícího soupeře a poté míč přes jeho nohy poslal do zámezí.

42.

Po ose Šulc-Karabec-Bucha se měl míč dostat až do pokutového území. Kousek před ním však zasáhla italská defenzíva. 

43.

Hodně nepovedená rozehrávka Chaluše, který hledal obsazeného Šašinku. Nakonec šel míč až za brankovou čáru.

44.

Šašinka to nyní udělal zajímavě. Míč sice zpracovával zády k bráně, ale v pokutovém území se dokázal otočit a zprava vyslal jedovatou přízemní střelu. Na dorážku po Carnasecchiho zákroku však nebyl připravený nikdo z českých hráčů.

45.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a spokojenější jsou fotbalisté Itálie. Ti měli lepší vstup do zápasu, nicméně byl to Ondřej Lingr, který mohl otevřít skóre. Pohotovým zakončením však neuspěl a italského gólmana následně nepřekonal ani střelou z pravé strany. Itálie po většinu času ovládala hru, a když přišla chyba v české souhře, potrestal ji ve 31. minutě obávaný útočník Gianluca Scamacca. Gólman Jedlička pak měl ještě několikrát práci, ale další branku už Itálie nepřidala.

STATISTIKY PO PRVNÍM POLOČASE

 

Držení míče: 39 % - 61 %

Střely na bránu: 4 - 3

Střely mimo bránu: 2 - 2

Rohy: 2 - 5

Ofsajdy: 1 - 2

Fauly: 8 - 5

46.

DRUHÝ POLOČAS PRÁVĚ ZAČAL.

46.

Karabec záhy po výkopu přišel o míč a Italové podnikli bleskový výpad. Šulc si ovšem dobře počíhal na přihrávku na Scamaccu.

47.

Italové kombinují na vlastní polovině. Po předchozí ofenzivní akci se hra mírně uklidňuje.

48.

Holík má nějaké zdravotní problémy a kroutí hlavou. Podle všeho bude nutno střídat.

49.

Střídání Česka: odchází Libor Holík, přichází Denis Granečný.

50.

Granečný neměl zrovna ideální první kontakt s míčem, který vedl ke ztrátě. Bude důležité, aby se brzy dostal do tempa.

51.

Maggiore poslal k Salovi těžkou přihrávku, ale první zmíněný se pak opětovně dostal k míči a nízkou ranou se pokusil prověřit gólmana Jedličku. Netrefil však bránu.

52.

Scamacca byl povalen a poté si řekl o žlutou kartu, když naložil Chalušovik. Karetní trest ovšem nepřichází.

53.

Rozběhnutý Šašinka si o kousek nepohlídal ofsajdovou hranici. Ofenzivní snahy Česka jsou pro tento moment zastaveny.

53.

Levačkou z úctyhodné vzdálenosti to nyní zkusil Sadílek. Nepovedenou střelu poslal výrazně mimo tři tyče.

54.

Poprvé je z kapsy hlavního rozhodčího vytažena žlutá karta. Vidí ji Martin Vitík, který sestřelil Maggioreho.

56.

Dlouhé autoví vhazování v podání Granečného. Lingr šel do souboje, nicméně nezískal pro české barvy ani roh.

57.

Šašinka s Buchou kombinovali na hranici šestnáctky. Druhý zmíněný se ovšem nedostal k zakončení.

59.

Sadílek rozehrával z hloubi obranné poloviny a uprostřed hřiště hledal Šašinku. Útočník ostravského Baníku šel ovšem do strany.

60.

To byla obrovská šance. Po přihrávce z pravé strany se po míči natahoval Cutrone. Ten sice nedokázal zakončit, ale Scamacca už přes Vitíka ano a div, že zblízka netrefil bránu.

62.

Několik soubojů ve středu hřiště. Italové se teď spíše zatáhli a soustředí se na defenzivní činnost.

63.

Bucha to zkusil zpoza šestnáctky. Sražené zakončení vyústilo v rohový kop.

64.

Roh sice Italové ubránili, ale na Sadílka byl posléze faul, za který si Gabriele Zappa vysloužil žlutou kartu.

65.

Velmi nepovedený centr z místa předchozího přestupku od Sadílka. Míč putoval daleko za bránu.

66.

Střídání Itálie: odchází Davide Fratessi, přichází Nicolo Rovella.

67.

Vůbec se Češi nemohou dostat do finální fáze většiny akcí. Šašinka si navíc nepohlídal ofsajd.

68.

Znovu byl v akci Šašinka, který tentokrát v podá přistrkával míč k Lingrovi. Ani tato akce však nevyšla podle plánu.

69.

Problémy v rozehrávce Česka proti vysunutému napadání soupeře. Naši reprezentanti se dostali pouze k polovině hřiště.

70.

Jen malý moment se Češi radovali z vyrovnání, když Lingr po přihrávce zleva sám před gólmanem posunul míč do sítě. Záhy se však podíval na asistenta, jehož praporek vylétl vzhůru. Ofsajd!

71.

Italové hru přesunuli k polovině hřiště. Tam jim je momentálně dobře.

72.

Nebezpečná příležitost Itálie. Scamacca odvedl dobrou práci, když míč dostal k Zappovi. Ten se prodral přes Chaluše a jen o kousek netrefil vzdálenější tyč brány.

73.

Střídání Itálie: odchází Patrick Cutrone, přichází Giacomo Raspadori.

73.

Střídání Itálie: odchází Gabriele Zappa, přichází Raoul Bellanova.

74.

Riccardo Marchizza trefil loktem tvář Lingra a je z toho žlutá karta.

75.

A je vyrovnáno! Výborný střílený centr do pokutového území vyslal Karabec a byl to bránící GIULIO MAGGIORE, který míč přizvedl ke vzdálenější tyči a italský gólman nemohl reagovat. Vlastní branka tedy přináší český gól.

77.

Teď měl plné ruce práce Jedlička, který vyrážel prudký centr po předchozím faulu. Navíc se po dorážce natahovali hned dva italští fotbalisté.

78.

A znovu skvělý Jedlička. Centr od rohového praporku totiž Gabbia nasměřoval na bránu a český gólman musel vytáhnout parádní zákrok.

78.

Střídání Česka: odchází Adam Karabec, přichází Václav Drchal.

79.

Pavel Bucha si připisuje žlutou kartu, když sáhl po unikajícím soupeři.

81.

Čerstvý Bellanova teď protáhl krok a posunul míč hluboko na útočnou polovinu. Následně byl faulován Lingr.

83.

Italové se po předchozím tlaku nemohou dostat do potřebného tlaku. Navíc byl Gabbiou ve výskoku faulován Šašinka.

84.

Pouze na hlavu Scamaccy šel centr Sadílka. Češi ale zůstanou na útočné polovině, neboť budou vhazovat.

84.

To je velká komplikace pro italskou reprezentaci. Sandro Tonali na zemi šlápl na nohu Ondřeje Šašinky a největší italská hvězda dostává červenou kartu.

86.

Celkem bez problémů si Italové pohlídali volný kop českého celku a rychle se vydali vpřed. Bellanova byl ubráněn.

87.

Velká šance Itálie! Maggiore se zjevil v pokutovém území, vložil hlavu do nepovedené střely, ale naštěstí pro nás šel míč přesně do Jedličky.

88.

Další možnost Italů. Jedlička tentokrát plachtil marně, když čelil jedovaté střele Scamaccy. Ten jen o kousek minul vzdálenější tyč.

89.

Střídání Česka: odchází Ondřej Šašinka, přichází Dominik Janošek.

89.

Střídání Itálie: odchází Giulio Maggiore, přichází Tommaso Pobega.

90.

Obrovské štěstí pro Česko. Bellanova si dobře zaběhl za obranu naší reprezentace, přihrál míč přesně na Salu, kterého zezadu zkosil Šulc. Nutno říci, že tady se měla jednoznačně pískat penalta.

90.

Nastavují se čtyři minuty.

90+1.

Žlutou kartu za protesty navíc dostává Enrico Del Prato.

90+2.

A další žlutá karta. Tentokrát si Dominik Janošek vyšlápl na jednoho z Italů.

90+3.

A další obrovská příležitost Italů. Vitík dlouhý centr jen prodloužil k Salovi, jenž z úhlu minul jen o decimetry.

90+4.

A další obrovská rána pro Itálii. Riccardo Marchizza si pomohl držením, když jednoho z Čechů stáhl na trávník.

90+4.

Vzhledem k tomu, že to byla druhý žlutá karta pro Marchizzu, přichází také karta červená.

90+4.

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní utkání je tedy minulostí a spokojenější nakonec musí být fotbalisté Česka. Do vedení šla sice Itálie, která měla v první půli více ze hry a ve 31. minutě skóroval Gianluca Scamacca. Dlouho se pak ani jeden z celků nemohl dostat do dalších větších příležitostí, ale přeci jenom to byli Italové, kteří několikrát prověřili brankáře Jedličku. V 75. minutě tak bylo vyrovnáno, když si Giulio Maggiore vstřelil vlastní branku. Záhy poté byl ještě vyloučen Tonali, jenž šlápl na Šašinku. Nicméně místo toho, aby Češi tlačili, byli to Italové, kteří měli gólovky. V 90. minutě totiž Šulc v pokutovém území podrazil Salu, ale místo penalty byl nařízen jen roh pro Itálii. Poslední minuta pak ještě přišla druhá červená karta v zápase, tentokrát pro Marchizzu. Favorité tak pro důležité utkání se Španělskem přišli o dva hráče základní sestavy.

STATISTIKY ZÁPASU

 

Držení míče: 44 % - 56 %

Střely na bránu: 4 - 5

Střely mimo bránu: 3 - 8

Rohové kopy: 3 - 7

Ofsajdy: 4 - 4

Fauly: 14 - 18

Žluté karty: 3 - 4

Červené karty: 0 - 2

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších online přenosů na shledanou.

Právě se děje

před 1 hodinou

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy