Češi skvěle presovali, měli jsme prohrát, belgický tisk se pustil do reprezentantů

28. 3. 2021 14:46
Belgická fotbalová reprezentace může být s bodem ze sobotního zápasu s českým týmem spokojena, neboť klidně mohla z Prahy odjet s porážkou. Shodují se na tom dnes belgická média, podle nichž od prohry zachránila první tým světového žebříčku FIFA jediná povedená akce.
Romelu Lukaku
Romelu Lukaku | Foto: Milan Kammermayer

"Rudí ďáblové měli být v sobotu večer v Praze poraženi, ale drží se jich úspěch velkých týmů. A mají Romela Lukaka," napsal po zápase na svém webu sportovní deník La Derniere Heure. Útočníka Interu Milán za jeho dvojitou kličku, díky níž přešel přes Ondřeje Čelůstku a dal vyrovnávací gól, oceňují takřka všechna belgická periodika.

Češi s favorizovaným týmem podle řady belgických novinářů sehráli přinejmenším vyrovnanou partii a byli vítězství blíž.

Podle zpravodajského webu televize RTL české národní mužstvo velmi dobrým výkonem ukázalo, že úspěch v předchozím utkání v Estonsku, které Češi vyhráli 6:2, nebyl vůbec náhodný.

"Češi hráli proti mužstvu (trenéra) Roberta Martíneze důrazný presing, kvůli kterému se nemohlo pořádně dostat do zápasu," ocenil český výkon deník Le Soir, který připomněl, že oběma týmům chybělo kvůli koronavirovým omezením několik hráčů z německé ligy.

Většina médií pochválila také trefu Lukáše Provoda, který na začátku druhé půle otevřel skóre zápasu. A poté co Belgie vyrovnala, to byli podle serveru RTBF.be Češi, kteří zařídili "výbušný konec zápasu" několika šancemi.

Belgická média označují za druhého belgického hrdinu zápasu po Lukakovi Tobyho Alderweirelda, který v poslední minutě vyhlavičkoval z brankové čáry míč mířící do sítě.

Aktualizováno před 9 minutami

Italský expremiér Berlusconi oznámil, že nebude kandidovat na prezidenta

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi se rozhodl nekandidovat na italského prezidenta. Informoval o tom v sobotu v prohlášení. Podle agentury Reuters tím odpadla překážka v jednáních před parlamentním hlasováním, které začne 24. ledna.

Za favorita voleb je považován současný premiér a bývalý šéf Evropské centrální banky Mario Draghi. Vzhledem k obavám, že by jeho odchod z čela kabinetu mohl vyvolat předčasné volby však podle Reuters stále není jasné, zda jej podpoří široká škála stran, které stojí za jeho koalicí.

Berlusconi řekl, že chce, aby Draghi setrval v čele vlády až do přirozeného konce mandátu, tedy do roku 2023.

"Rozhodl jsem se udělat další krok na cestě k národní odpovědnosti a požádal jsem ty, kteří to navrhli, aby neuvedli mé jméno v nominaci na prezidenta republiky," uvedl Berlusconi.

před 16 minutami

Procházka se utká v titulovém zápase UFC s Teixeirou 7. května

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka zná termín svého životního zápasu. Titulový souboj polotěžké váhové kategorie ve světové organizaci UFC proti úřadujícímu šampionovi Gloveru Teixeirovi z Brazílie jej čeká v sobotu 7. května. Dějiště akce UFC 274 ještě promotér oficiálně neoznámil, galavečer by se ale měl uskutečnit v Rio de Janeiru.

"Je to tady. Jdeme si pro pás, přímo," napsal Procházka na instagram a potvrdil i termín a očekávané jméno soupeře. Zahraniční i česká media o květnovém termínu spekulovala již delší dobu. Procházkův trenér a manažer například v týdnu na twitteru uvedl, že "vše se vyvíjí jak má a snad půjde ven co nevidět".

Devětadvacetiletý Procházka má za sebou v UFC dva zápasy a oba vyhrál. Naposledy loni v květnu impozantně v závěru druhého kola knokautoval Dominicka Reyese z USA a následně se posunul na druhé místo žebříčku své váhové kategorie v UFC.

V říjnu byl poté oficiálním náhradníkem pro titulový zápas Teixeiry a Poláka Jana Blachowicze. Následně zástupci UFC i samotný český bojovník několikrát uvedli, že jej čeká titulový boj.

před 56 minutami

Sevilla proti Vigu zachránila remízu a v La Lize ztrácí tři body na Real

Fotbalisté Sevilly ve 22. kole španělské ligy doma s Vigem dotáhli dvoubrankovou poločasovou ztrátu a remizovali 2:2. Z druhého místa neúplné tabulky ztrácí tři body na vedoucí Real Madrid, který má k dobru nedělní zápas s Elche.

Celtě se v Seville povedl závěr prvního poločasu a během tří minut se trefili Cervi a Aspas. Domácím po změně stran zachránili bod náhradníci. Nejprve v 71. minutě snížil Gómez a chvíli nato vyrovnal Torres. Andaluský tým protáhl ligovou šňůru bez porážky na osm utkání, ale dvakrát po sobě jen remizoval.