Češi jsou dobří kluci a bojovníci, chválí kouč vyznamenaný Putinem

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 9. 2018 6:55
Trenér ruské fotbalové reprezentace Stanislav Čerčesov rád vzpomíná na české svěřence, které vedl v klubech.
Stanislav Čerčesov
Stanislav Čerčesov | Foto: Reuters

Rostov na Donu - Kouč ruské reprezentace Stanislav Čerčesov se na pondělní přípravný zápas v Rostově na Donu těší o to víc, že má k českému fotbalu velmi vřelý vztah.

Během kariéry dokonce trénoval několik českých hráčů. I proto čeká, že česká reprezentace v Rostově odehraje dobrý zápas, přestože se jí nevydařil čtvrteční úvodní duel Ligy národů s Ukrajinou, které doma podlehla 1:2.

"Češi byli vždy známí tím, že měli dobré fotbalisty. Několik hráčů v minulosti hrálo v mých týmech, takže vím, že mají typické rysy," řekl Čerčesov, který měl v týmu například Martina Jiránka v Grozném či Adama Hlouška v Legii Varšava.

"Jsou to nejen dobří kluci, ale co se týče hry, jsou to bojovníci, velmi organizovaní a velmi dobře fyzicky připravení. Musím zdůraznit, že jsem měl český fotbal vždy rád. Takže očekávám těžký zápas," dodal pětapadesátiletý kouč, který v létě nečekaně dovedl Rusko na světovém šampionátu na domácí půdě až do čtvrtfinále. Za to dostal od ruského prezidenta Vladimira Putina řád Alexandra Něvského, který se uděluje za zvláštní zásluhy o vlast a za významné výsledky. 

Sborná dobře vstoupila i do nové soutěže Ligy národů a v pátek vyhrála v Turecku 2:1. Střelec vítězného gólu Arťom Dzjuba stejně jako Fjodor Kudrjašov však mají zdravotní problémy a z kádru před zápasem s Čechy vypadli.

"Je tedy evidentní, že k nějakým změnám musí dojít. Ale máme připravené řešení. V tuhle chvíli nejsem ještě schopný říci základní sestavu. Pečlivě analyzujeme hru soupeře, dneska nás čeká ještě jedno video," řekl Čerčesov.

"Cílem pro utkání je mít ho pod kontrolou, ale život nás donutil k tomu, abychom udělali nějaké změny. To ale nic nemění na důležitosti zápasu. Budeme hrát pod naší vlajkou, hymnou. Pro nás neexistují přátelské zápasy, každý hráč se musí chtít ukázat a bojovat o místo v prvním týmu. Navíc situace a atmosféra teď hrají v náš prospěch," dodal ruský kouč.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy