Bude to Poborský? FAČR zvažuje, že by reprezentaci vedl slavný záložník

ČTK ČTK
12. 9. 2018 9:29
Podle deníku Sport je bývalý středopolař Manchesteru United jedním z kandidátů na pozici trenéra národního mužstva.
Karel Poborský na rozlučce Tomáše Rosického  v Praze 9. 6. 2018
Karel Poborský na rozlučce Tomáše Rosického v Praze 9. 6. 2018 | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalová asociace ČR má podle deníku Sport na uvolněné místo reprezentačního trenéra tři až pět kandidátů. Nástupcem Karla Jarolíma, který skončil po pondělním debaklu 1:5 v přípravě v Rusku, by se mimo jiné mohl stát i bývalý záložník Karel Poborský.

Právě někdejší reprezentant a hráč Manchesteru United by měl být spolu s Jaroslavem Šilhavým mezi hlavními favority na volné místo. Předsedovi asociace Martinu Malíkovi i místopředsedovi Romanu Berbrovi se totiž zalíbila možnost angažovat k týmu osobnost českého fotbalu i bez předchozích trenérských zkušeností.

Inspirovali se působením Andrije Ševčenka u výběru Ukrajiny, se kterou Češi minulý týden prohráli v Lize národů. "Když říkám, že bych chtěl 'Ševčenka', dá se říct, že mluvím o respektované osobě, bývalém hráči. Národní tým nepotřebuje úplně trenéra. Trenérství v jeho práci tvoří tak deset až patnáct procent. Zbytek je manažerská činnost," řekl Sportu Berbr.

Malík jako další příklad uvedl Real Madrid, který bez předchozích trenérských zkušeností s velkým fotbalem vedl Zinédine Zidane a třikrát s ním vyhrál Ligu mistrů. Nového trenéra by vedení FAČR chtělo představit co nejdříve, protože už v říjnu čekají národní tým dvě utkání Ligy národů.

Šestačtyřicetiletý Poborský ukončil kariéru v roce 2007 a nikde netrénoval. Jako funkcionář působil v Českých Budějovicích, byl členem výkonného výboru fotbalového svazu a byl i předsedou České asociace fotbalových hráčů. V letech 2007 až 2009 také působil jako technický vedoucí reprezentace.

 

Právě se děje

Další zprávy