Potkají se bratři v národním týmu? Jarolím sleduje i Michala Škodu a možná osloví i veterána Lafatu

David Janeczek David Janeczek
2. 11. 2016 13:01
Trenéra české fotbalové reprezentace Karla Jarolíma stále trápí produktivita českých fotbalových reprezentantů. V dosavadní kvalifikaci o mistrovství světa v Rusku jeho tým ještě nevstřelil branku, a tak se poohlíží po dalších útočných kandidátech. Na nominační tiskové konferenci přiznal, že sleduje i Michala Škodu z Brna, který má v probíhající sezoně na kontě už sedm branek, a také se nebrání myšlence oslovit s prosbou o výpomoc Davida Lafatu. Pětatřicetiletý Sparťan sice už oficiálně ukončil reprezentační kariéru, ale v minulosti podobným způsobem českému týmu vypomohl třeba i Pavel Nedvěd.
Karel Jarolím na tiskové konferenci
Karel Jarolím na tiskové konferenci | Foto: ČTK

Praha  Trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím povolal na kvalifikační zápas v Norsku zatím pouhé dva útočníky, Patrika Schicka ze Sampdorie Janov a Milana Škodu ze Slavie.

Mezi náhradníky, ze kterých do konce týdne český kouč donominuje ještě pětici hráčů, figurují ještě útočníci Matěj Vydra z Derby, Michal Krmenčík z Plzně a Václav Kadlec ze Sparty. 

Bratři v reprezentaci?

Takže pro zápas v Norsku nebo přípravný zápas s Dánskem v Mladé Boleslavi se žádné nominační překvapení už neočekává. Nejblíže premiérové pozvánce do reprezentace je tedy Krmenčík, ale šanci v budoucnu má také mladší bratr Milana Škody Michal.

"Michal Škoda mě překvapil, některé zápasy jsem viděl. Je to hráč, který má šanci. Mezi náhradníky je i Krmenčík. Budeme se rozhodovat podle zdravotního stavu hráčů po víkendových zápasech," vysvětlil situaci trenér Jarolím. 

Právě Michal Škoda nastřílel v probíhajícím ročníku české nejvyšší fotbalové soutěže za Brno už sedm branek. Ještě o jednu branku lépe je na tom kanonýr Sparty David Lafata, který sice po letošním Euru reprezentační kariéru ukončil, ale Jarolím o něm rovněž uvažuje.

Napodobí návratem Lafata Nedvěda?

"Zatím nevím, jak by na prosbu o výpomoc David zareagoval. On umí góly dávat a prokazuje to dlouhodobě. Kdyby hrál v zápasech se Severním Irskem a Ázerbájdžánem, tak bychom se teď mohli usmívat. Chuť ho oslovit mám, může k tomu dojít," uznal Jarolím, že by v mimořádné situaci oslovil i pětatřicetiletého Lafatu.

Z reprezentační jednadvacítky už se v seniorském týmu zabydlel Patrik Schick, který tak s týmem Vítězslava Lavičky neodcestuje do portugalského Setúbalu, kde mladíci odehrají přípravný zápas s domácí reprezentací. Avšak mezi náhradníky pro "A" tým figuruje také Antonín Barák ze Slavie, který právě spadá do kategorie jednadvacetiletých reprezentantů.

Cesta pro mladíky je otevřená

"Dal o sobě vědět, je v lize produktivní, a musím říct, že se toho prostě nebojí," uvedl na adresu jednadvacetiletého slávisty Jarolím. Šanci na premiéru v seniorské reprezentaci mají i další fotbalisté úspěšné jednadvacítky. "Chceme zkoušet i další hráče, abychom viděli, jak obstojí v evropské konkurenci," naznačil Jarolím, že do seniorské reprezentace mají mladíci dveře otevřené. 

A pokud se rozhodne Jarolím využít i další fotbalisty z výběru do jednadvaceti let, tak by neměl oslabit české ambice na mistrovství Evropy jednadvacetiletých v Polsku, které se bude hrát od poloviny června příštího roku.

"Samotný šampionát jednadvacetiletých se hraje s dostatečným odstupem po kvalifikačním zápase áčka, takže si myslím, že vrchol pro tyto mladé fotbalisty by měl přijít právě na turnaji," naznačil generální manažer české reprezentace i jednadvacítky Jaromír Šeterle, že mladíci, kteří se prosadí do "A" týmu, by nemuseli přijít o své Euro.

 

Právě se děje

Další zprávy