Brabcovi pomohlo, že Genk odehrál nejvíc zápasů v Evropě

Tak Jarolím a jeho parta ladili formu na Strahově
V neděli odletí k přípravnému utkání v Bruselu,...
... které se hraje v pondělí.
Reprezentační kouč musel řešit další omluvenku,...
... kdo a jestli nahradí zraněného obránce Filipa Nováka zatím není jasné.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK ČTK
3. 6. 2017 15:18
První sezonu v Belgii hodnotil fotbalový obránce Jakub Brabec kladně, přestože Genk ani v jedné soutěži nedošel až ke konečnému úspěchu.

Praha - Fotbalový obránce Jakub Brabec má za sebou první sezonu v Genku a hned byla rekordní. Belgický celek, který postoupil až do čtvrtfinále Evropské ligy, odehrál v sezoně 65 zápasů, což bylo nejvíc z evropských klubů.

Na druhém místě byl s 64 zápasy Manchester United a například finalisté Ligy mistrů Real Madrid a Juventus odehráli 57, respektive 56 duelů. "Vyšlo to tím, že Genk hrál od začátku kvalifikaci o Evropskou ligu, došli jsme navíc daleko, hráli semifinále poháru a v celé lize je díky play off taky hodně zápasů," řekl Brabec.

Český reprezentant je přesvědčený, že velká porce utkání mu při prvním zahraničním angažmá pomohla. "Zápasů bylo hodně, ale tím jsem měl víc příležitostí hrát," uvedl Brabec, který do Belgie zamířil loni koncem srpna ze Sparty. "Na začátku ledna jsem po výměně trenéra nehrál úvodních pět kol. A i když jsem přišel až v září, tak jsem stejně udělal čtyřicet zápasů z pětašedesáti," dodal.

První sezonu v Belgii hodnotil kladně, přestože Genk ani v jedné soutěži nedošel až ke konečnému úspěchu. Ve čtvrtfinále Evropské ligy vypadl s Celtou Vigo a v domácí soutěži nepostoupil do play off o Ligu mistrů. V bojích o Evropskou ligu mu pak účast sebralo Ostende s jiným českým obráncem Davidem Rozehnalem.

"Sice jsme nic movitého nezískali, ale vedení i fanoušci byli spokojení," uvedl čtyřiadvacetiletý stoper. "V příštím roce se alespoň můžeme soustředit na ligu, abychom byli v play off 1 a zaútočili na nejvyšší příčky. Teď jsme se možná na úkor Evropské ligy tak nekoncentrovali," prohlásil.

Brabec za Genk odehrál 38 utkání a dal dvě branky. "Osobně jsem spokojený. Zažil jsem výměnu trenéra a na to, že jsem hrál poprvé v cizině, tak jsem odehrál i poměrně dost zápasů. Jen bych si představoval dát víc gólů. Dal jsem dva a spokojený bych byl s pěti. Měl bych na tom při rohových kopech zapracovat," dodal.

Teď ho čeká návrat do Belgie, protože český tým v pondělí nastoupí k přípravě před kvalifikací v Norsku. O tom, že by se k reprezentaci připojil v Bruselu a nemusel cestovat, však nepřemýšlel. "Potřeboval jsem odvézt rodinu," vysvětlil s tím, že z Genku do Prahy jel s manželkou i malou dcerou autem.

"Máme hodně věcí a je to pro nás komfortnější. Vyjde to na nějakých šest hodin, takže nic strašnýho. Jezdíme přes noc, aby malá spala. A s manželkou se při řízení střídáme. Holky sice párkrát letěly, ale na reprezentační srazy takhle jezdíme vždycky," řekl Brabec.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Koalice ODS, lidovců a TOP 09 navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání. Chtějí tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost

Aktualizováno před 39 minutami

Inspekce obvinila tři policejní důstojníky z vynášení informací podnikatelům

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila tři policejní důstojníky kvůli rozsáhlému úniku informací. Podle inspekce movitým podnikatelům poskytovali informace o tom, zda jsou tyto osoby, případně jimi ovládané společnosti, prověřované. Kromě tří policejních důstojníků v činné službě byli obviněni i dva bývalí policisté, jeden civilista a jedna firma. Na webu GIBS o tom v pátek informovala její mluvčí Ivana Nguyenová. Dozor nad vyšetřováním případu má Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

Podle České televize a Českého rozhlasu případ souvisí s kauzou lobbisty Tomáše Horáčka, který je stíhán za korupci při zadávání nemocničních zakázek.

V případě získání informací o policejním prověřování z neveřejných evidencí mohli podnikatelé ovlivnit trestní řízení ve svůj prospěch nebo dosáhnout zmaření jednotlivých úkonů. "Podnikatelé za poskytování této 'ochrany' zaplatili minimálně jeden milion korun," uvedla Nguyenová.

Dva ze tří obviněných důstojníků slouží v ostravské expozituře Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Třetí u hospodářské kriminální policie na krajském policejním ředitelství Moravskoslezského kraje. Obviněny byly i čtyři další osoby, z toho dva bývalí policisté a jedna právnická osoba. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Stíhání proti nim je vedeno kvůli neoprávněnému přístupu k počítačovému systému a nosičům informací, zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a podplacení. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným tři roky až deset let vězení.

Podle zdrojů webu iROZHLAS.cz stíhaní policisté Horáčkovi poskytovali informace z interních databází, informovali ho o připravovaných zásazích a údajně ho vedli jako informátora. Mezi obviněnými jsou podle serveru soukromí detektivové, kteří Horáčkovi zajišťovali například ochranu proti odposlechům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy