Bílka zachránili úspěšní Plzeňané, Vrba těžil z formy sparťanů. Jarolím bere každého, kdo se ukáže

David Janeczek David Janeczek
15. 11. 2016 14:43
Poslední tři trenéři fotbalové reprezentace se oproti Karlu Brücknerovi museli vyrovnat se slabší generací fotbalistů. Michal Bílek využil vzestupu Viktorie Plzeň, která se v sezoně 2011/12 poprvé v historii klubu probojovala do Ligy mistrů. Pavel Vrba ještě rozšířil zavedený trend a fotbalisté z české ligy byli rázem v reprezentaci ve většině. Nutno podotknout, že většinou pouze ze Sparty a Plzně. A Karel Jarolím dává v reprezentaci šanci každému, kdo se trochu ukáže a nebojí se povolávat i mladíky. Tomáš Souček už je třetím fotbalistou z jednadvacítky, který si zahraje za A tým a zároveň čtvrtým slávistou.
Loučení Jaromíra Blažka:  Michal Bílek
Loučení Jaromíra Blažka: Michal Bílek | Foto: Milan Kammermayer

Michal Bílek

Přestože na Euru 2012 v Polsku a Ukrajině vyhrál skupinu a postoupil do čtvrtfinále, tak nikdy nepatřil mezi oblíbené trenéry. Bílek odehrál dvě kvalifikace a v jedné uspěl i díky fotbalistům z Viktorie Plzeň, kteří táhli Česko na samotném Euru v Polsku. Angažmá v Německu si i díky reprezentaci vybojovali třeba Petr Jiráček nebo Václav Pilař.

 

Právě se děje

před 42 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
Další zprávy