Barák doléčil zranění, připojili se i tahouni z A-týmu. Jednadvacítka míří do Polska v plné síle

ČTK ČTK
14. 6. 2017 15:11
Česká fotbalová reprezentace do jednadvaceti let míří na mistrovství Evropy do Polska v plné síle. Uzdravit se stihl i Antonín Barák, který kvůli problému se svalem přišel o reprezentační sraz A-týmu.
Antonín Barák.
Antonín Barák. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Česká fotbalová jednadvacítka se dnes v Benicích u Prahy sešla před čtvrtečním odletem na evropský šampionát v Polsku. K týmu se už připojili i Patrik Schick, Tomáš Souček a Jakub Jankto, kteří kvůli zápasům reprezentačního "áčka" chyběli na soustředění v rakouském Kaprunu.

Záložník Antonín Barák doléčil svalové zranění a měl by být stejně jako Jankto připraven na nedělní úvodní utkání s Německem.

"Po návratu z Kaprunu jsme byli v kontaktu s hráči a lékařským týmem z áčka. Největší problém byl u Jakuba Jankta, který měl šrámy z víkendového zápasu v Norsku. Podle zpráv, které jsem dostal od lékařů i Jakuba samotného, by měl být k dispozici a připraven do plného tréninku," řekl novinářům trenér Vítězslav Lavička.

"Měl jsem lehčí problémy, leduji to, takže by to mělo být v pořádku do Eura. Měl bych být v neděli k dispozici," doplnil Jankto.

Barák měl na soustředění v Rakousku individuální program a dnes vpodvečer se poprvé zapojí do plného tréninku s týmem. "Po návratu z Rakouska jsem trénoval na 100 procent, ale dneska půjdu poprvé do tréninku s týmem, tak tam se asi uvidí. Cítím se dobře, mělo by být vše připraveno na Euro. Vše k tomu směřovalo, myslím, že by neměl být problém, že bych to nestihl," uvedl Barák.

"Ohledně Tondy a Jakuba jsou to pro nás dobré zprávy. Tondův stav se rapidně zlepšuje, ještě podstoupí dnes kontrolní magnetickou rezonanci, která by měla definitivně potvrdit, že je sval v pořádku," dodal Lavička.

"Lvíčata" měla po pátečním návratu z Rakouska čtyři dny volno. "Vypnul jsem, i mně přišlo vhod, že tam několik dní volno bylo. V sobotu jsem byl na svatbě trenérskému kolegovi a kamarádovi (asistentovi) Martinu Svědíkovi. Bylo to velmi příjemné zpestření. Myslím, že i kluci si to užili a přivítali pár dní volna," uvedl Lavička.

"Po Norsku jsem měl tři dny volna, strávil jsem to spíš s rodinou. A byl jsem i na kole a zaběhat si, abych něco dělal. Nemohl jsem jen ležet," řekl Souček.

Jednadvacítka zamíří do Polska ve čtvrtek dopoledne. V neděli vstoupí do základní skupiny duelem s Německem, dalšími soupeři jsou Itálie a Dánsko. Všechny zápasy skupiny odehraje v Tychách.

"Teď už to chceme vyladit tak, aby tréninkový mikrocyklus byl co nejvíc podobný sezoně. Dnes jsme se sešli, po dobrém rozcvičení máme v plánu trochu intenzivnější tréninkovou zátěž. Zítra se přesuneme do Polska a tam už se budeme věnovat taktickým věcem směrem k Německu," dodal Lavička.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Dělník v Brně nepřežil pád do 15 metrů hlubokého světlíku

V brněnské Zborovské ulici po poledni zemřel dělník, který spadl do světlíku v domě do hloubky asi 15 metrů. Na místě zasahovaly dvě profesionální hasičské jednotky, hasiči k muži slanili, nejevil ale známky života.

"Ve stísněném prostoru světlíku nasadili automatizovaný externí defibrilátor a podali kyslíkovou terapii," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Další skupina hasičů vybourala světlíkové okno v jednom z bytů, aby se k muži dostala i posádka záchranné služby. Dělník byl ale na místě mrtev. Neštěstí vyšetřuje policie. 

Další zprávy