Ať si klidně Suárez kousne, směje se Kalas

ČTK ČTK
22. 3. 2018 17:28
Čeští beci se chystají na hvězdné útočníky Uruguaye. Tomáš Kalas se dravosti Luíse Suáreze nebojí.
Tomáš Kalas
Tomáš Kalas | Foto: Milan Kammermayer

Nan-ning - Obránce Tomáš Kalas při debutu v Premier League v dresu Chelsea v dubnu 2014 dokázal ubránit útočníka Liverpoolu Luise Suáreze a přispět k výhře "Blues" 2:0.

V pátek se může s hvězdným kanonýrem potkat znovu, tentokrát na přípravném turnaji čtyř zemí v Číně, kde fotbalová reprezentace odehraje úvodní zápas proti Uruguayi. Obránce Fulhamu je připraven i na to, kdyby se Suárez vrátil ke starým excesům a opět na hřišti začal kousat protihráče.

"Myslím, že Suárez je zkušenější, než byl tehdy. Hlavně byl v takové fázi, kdy se rád rval, měl tam kousance a takové věci. To ho vyřazovalo na pár zápasů. Teď hraje prakticky každý zápas a skoro v každém dává góly," řekl novinářům v Nan-ningu Kalas.

Nynější kanonýr Barcelony během dřívějších let své kariéry několikrát pokousal spoluhráče. Zřejmě nejznámější je jeho incident ze světového šampionátu v roce 2014, kdy kousl Itala Giorgia Chielliniho. "Ať si Suárez klidně kousne, mně je to celkem jedno. Jen doufám, že to pak rozhodčí uvidí a bude o hráče míň," prohlásil Kalas.

Je jedním z mála českých hráčů, kteří už proti uruguayskému kontroverznímu útočníkovi hráli. Suárez tehdy působil ještě v Liverpoolu. "Já do poslední chvíle nevěděl, že budu hrát. V týmu jako Chelsea se nepřipravuje na jednoho jednotlivého hráče. Tam se předpokládá, že ten samotný hráč v obraně se vyrovná tomu útočníkovi. Takže jsme se na něj nijak speciálně nepřipravovali," uvedl Kalas.

"Vybavuji si jeden faul, kdy jsem do něj vletěl. On jen naznačil, že půjde doprava, a šel doleva. Tak jsem ho sestřelil. To je jediné, co si pamatuji," dodal čtyřiadvacetiletý obránce.

Český tým podle něj bude muset proti Uruguayi bránit Suáreze ve více lidech. "Samozřejmě není tak technicky výjimečný jako třeba Messi, ale tou bojovností, zarputilostí, tím, jak vám jde do těla a jak dokáže najít balon ve vápně, to ano," řekl Kalas.

"Pokud budeme hrát kolektivně, do defenzivy minimálně v devíti lidech, tak myslím, že bude jednodušší si s tím poradit. Než kdybychom hráli jeden na jednoho. Bránění v jednom možná nebude stačit," dodal.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy