Ať si klidně Suárez kousne, směje se Kalas

ČTK ČTK
22. 3. 2018 17:28
Čeští beci se chystají na hvězdné útočníky Uruguaye. Tomáš Kalas se dravosti Luíse Suáreze nebojí.
Tomáš Kalas
Tomáš Kalas | Foto: Milan Kammermayer

Nan-ning - Obránce Tomáš Kalas při debutu v Premier League v dresu Chelsea v dubnu 2014 dokázal ubránit útočníka Liverpoolu Luise Suáreze a přispět k výhře "Blues" 2:0.

V pátek se může s hvězdným kanonýrem potkat znovu, tentokrát na přípravném turnaji čtyř zemí v Číně, kde fotbalová reprezentace odehraje úvodní zápas proti Uruguayi. Obránce Fulhamu je připraven i na to, kdyby se Suárez vrátil ke starým excesům a opět na hřišti začal kousat protihráče.

"Myslím, že Suárez je zkušenější, než byl tehdy. Hlavně byl v takové fázi, kdy se rád rval, měl tam kousance a takové věci. To ho vyřazovalo na pár zápasů. Teď hraje prakticky každý zápas a skoro v každém dává góly," řekl novinářům v Nan-ningu Kalas.

Nynější kanonýr Barcelony během dřívějších let své kariéry několikrát pokousal spoluhráče. Zřejmě nejznámější je jeho incident ze světového šampionátu v roce 2014, kdy kousl Itala Giorgia Chielliniho. "Ať si Suárez klidně kousne, mně je to celkem jedno. Jen doufám, že to pak rozhodčí uvidí a bude o hráče míň," prohlásil Kalas.

Je jedním z mála českých hráčů, kteří už proti uruguayskému kontroverznímu útočníkovi hráli. Suárez tehdy působil ještě v Liverpoolu. "Já do poslední chvíle nevěděl, že budu hrát. V týmu jako Chelsea se nepřipravuje na jednoho jednotlivého hráče. Tam se předpokládá, že ten samotný hráč v obraně se vyrovná tomu útočníkovi. Takže jsme se na něj nijak speciálně nepřipravovali," uvedl Kalas.

"Vybavuji si jeden faul, kdy jsem do něj vletěl. On jen naznačil, že půjde doprava, a šel doleva. Tak jsem ho sestřelil. To je jediné, co si pamatuji," dodal čtyřiadvacetiletý obránce.

Český tým podle něj bude muset proti Uruguayi bránit Suáreze ve více lidech. "Samozřejmě není tak technicky výjimečný jako třeba Messi, ale tou bojovností, zarputilostí, tím, jak vám jde do těla a jak dokáže najít balon ve vápně, to ano," řekl Kalas.

"Pokud budeme hrát kolektivně, do defenzivy minimálně v devíti lidech, tak myslím, že bude jednodušší si s tím poradit. Než kdybychom hráli jeden na jednoho. Bránění v jednom možná nebude stačit," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Požáry letos v Evropské unii zničily 700 tisíc hektarů lesů

Letošní požáry zničily v Evropské unii 700 tisíc hektarů lesních porostů. Ve zprávě to uvedla Evropská komise, podle níž jde o nejvyšší údaj v tomto ročním období od roku 2006, kdy se začaly shromažďovat statistiky.

Agentura DPA spálené území přirovnání k téměř dvojnásobku Mallorky a připomíná, že období lesních požárů zdaleka neskončilo. V pěti zemích kvůli ohňům zaktivovali devětkrát mechanismus civilní obrany EU.

DPA napsala, že není zcela jasné, z jakých údajů EK čerpala. Evropský informační systém o lesních požárech uvádí, že do 13. srpna shořelo 660 tisíc hektarů lesa, přičemž do tohoto údaje nejsou zahrnuta všechna menší ložiska ohňů. Při jejich započítání statistika uvádí 715 tisíc hektarů spálených lesů.

V rámci evropského programu reakce na požáry bylo po vyžádání vysláno k hašení 29 letadel a osm vrtulníků. Na zemi je podpořilo 369 hasičů se stovkou vozidel. Tento mechanismus umožňuje zemím, které se ocitnout v naléhavé situaci, požádat o pomoc. Jejím koordinátorem je EK, která také hradí většinu nákladů za dopravu a další výdaje, uvádí DPA.

"Čelíme v Evropě náročnému létu," sdělil komisař pro krizový management Janez Lenarčič. Podle něj koordinační skupina situaci sleduje 24 hodin denně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zdrojem znečištění Odry by mohlo být rozmnožení řas, uvedla polská ministryně

Zdrojem znečištění řeky Odry, kde v poslední době uhynulo množství ryb, by mohlo být rozmnožení řas známých jako zlativky. Podle agentury PAP to ve čtvrtek řekla polská ministryně životního prostředí Anna Moskwová. O tom, že v říční vodě byla identifikována řasa, která svou toxicitou zabíjí ryby, už o den dříve hovořil německý vodní ekolog Christian Wolter z berlínského Leibnizova institutu.

Moskwová se odkázala na výsledky výzkumů polských odborníků. Podle ministryně se jedná o vzácné řasy, které produkují toxiny smrtelné pro ryby a měkkýše. Pro člověka jsou neškodné, dodala. V řece se podle ní mohly rozšířit kvůli suchu a nízké hladině vody, poznamenal PAP.

Wolter už dříve řekl, že ve vodě byla odhalena mikroskopická řasa Prymnesium parvum. Té se podle agentury DPA také někdy říká zlativka, ale nejde o její biologický název. Polská strana podle dostupných informací latinský název pro mikroorganismus zatím neupřesnila a není tak jasné, zda jde o stejný druh řasy, který objevili odborníci v Německu.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy