Fotbalová lvíčata dál čekají na výhru, padla i s Anglií

Před českými mladíky nepadl na kolena ani "hrdý Albion"
Český výběr nastoupil v základní sestavě s útočníkem Vydrou, který se v jednadvacítce objevil po čtyřech letech,...
... protože byl povoláván do reprezentačního áčka.  Ve středu obrany dostal také vedle kapitána Kalase poprvé šanci nováček Stronati.
První vážnější šance patřila Čechům, ale Zmrhal v záklonu hlavičkoval těsně vedle.
Anglie zahrozila v 11. minutě po průniku Pritcharda a stejný hráč krátce poté odstartoval akci, po které střílel z otočky jen těsně nad Woodrow.
27. 3. 2015 22:34
Čeští fotbalisté do 21 let prohráli v přípravném utkání v Praze na Letné s Anglií 0:1, když se o jedinou branku postaral v 48. minutě Tom Carroll.

Praha - Čeští fotbalisté do 21 let prohráli v přípravném utkání v Praze na Letné s Anglií 0:1, když se o jedinou branku postaral v 48. minutě Tom Carroll. Domácí, kteří se stejně jako soupeř chystají na letní mistrovství Evropy, tak prodloužil svou sérii bez vítězství na čtyři zápasy a další šanci ukončit ji budou mít v úterý v Edenu proti Portugalsku.

Výběr trenéra Jakuba Dovalila nastoupil v základní sestavě s útočníkem Vydrou, který se v jednadvacítce objevil po čtyřech letech, protože byl povoláván do reprezentačního áčka. Ve středu obrany dostal také vedle kapitána Kalase poprvé šanci nováček Stronati.

Domácí začali na Letné dobře

První vážnější šance patřila Čechům, ale Zmrhal v záklonu hlavičkoval těsně vedle. Anglie zahrozila v 11. minutě po průniku Pritcharda a stejný hráč krátce poté odstartoval akci, po které střílel z otočky jen těsně nad Woodrow.

V 18. minutě našel Zmrhal dlouhým pasem za obranu Vydru, ten ale nedokázal zkrotit míč a jeho střela byla zblokována. Do obrovské šance se útočník Watfordu dostal v 25. minutě, kdy jeho pokus k tyči vykopl z brankové čáry jeden z obránců.

Vstup do druhé půle vyšel Anglii, která se už ve 48. minutě ujala vedení. Chambersův centr z pravé strany obrana odvrátila jen k velkému vápnu, odkud míč do sítě poslal dobíhající kapitán Carroll. V 53. minutě to mohlo být o dva góly, ale Woodrow po akci střídajícího Hughese míč do brány nedostal.

Tlak v nastavení vyrovnání nepřinesl

Češi poté přitlačili, ale výsledkem byla pouze Zmrhalova nepřesná střela a závar po Skalákově přímém kopu v 60. minutě. Naopak v závěru mohla Anglie po rychlém brejku přidat další gól, po následném rohu se navíc skvělým zákrokem vyznamenal brankář Pavlenka.

Domácí tak prohráli poprvé od loňského října, kdy nestačili na výběr italské třetí ligy. Na porážku poté navázali dvěma remízami s Dánskem a Německem a čtyřzápasovou sérii bez vítězství budou moci Dovalilovi svěřenci ukončit v úterý v posledním přípravném utkání před domácím šampionátem proti Portugalsku.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Praze:

ČR - Anglie 0:1 (0:0)

Branka: 48. Carroll. Rozhodčí: Hameter - Braunschmidt, Kijas (všichni Rak.). ŽK: Trávník - Forster-Caskey, Redmond, Ings. Diváci: 5126.

ČR: Pavlenka - Holeš, Kalas, Stronati, Matěj Hanousek - Petrák (70. Takács) - Trávník (83. Houska), Zmrhal - Skalák, Frýdek (61. Masopust) - Vydra (71. Přikryl). Trenér: Dovalil.

Anglie: Bettinelli - Chambers (62. Jenkinson), Keane, Moore (70. Stones), Targett (46. Garbutt) - Forster-Caskey, Ward-Prowse - Pritchard (62. Lingard), Carroll (52. Hughes), Redmond - Woodrow (62. Ings). Trenér: Southgate.