Fotbalová devatenáctka porazila Itálii a přiblížila se ME

24. 5. 2014 17:45
V úvodním duelu závěrečné části kvalifikace v Bulharsku Češi porazili favorizovanou Itálii 1:0, když využili toho, že soupeř hrál téměř celý zápas v oslabení.
Čeští fotbalisté do 19 let vyhráli na úvod poslední části kvalifikace nad Itálii a jsou už blízko postupu na závěrečný šampionát. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Sliven - Čeští fotbalisté do 19 let výrazně zvýšili své naděje na postup na mistrovství Evropy.

V úvodním duelu závěrečné části kvalifikace v Bulharsku porazili favorizovanou Itálii 1:0, když využili toho, že soupeř už v 8. minutě dostal červenou kartu. I Češi dohrávali v oslabení a přečkali bez úhony pokutový kop. Vítězný gól vstřelil ostravský záložník Daniel Holzer.

Vítězný gól vstřelil ostravský záložník Daniel Holzer. Češi se ještě utkají s Bulharskem a Švédskem, na šampionát postoupí jen vítěz skupiny.

"Je to obrovsky cenné vítězství proti takticky a silově vyspělému týmu. Bylo to upracované vítězství, které vzešlo z týmového výkonu, kdy jsme si pohlídali silné stránky soupeře. Je to pro nás velké povzbuzení do dalších bojů a ideální vstup do turnaje," řekl po zápase trenér Pavel Hoftych

Italové přijeli do Bulharska jako favorit skupiny, ale situaci si zkomplikovali už v 8. minutě. Del Fabro fauloval unikajícího sparťana Schicka a rozhodčí italskému hráči ukázal červenou kartu.

Staněk zlikvidoval pokutový kop

Svěřencům kouče Hoftycha se však přesilovou hru nedařilo využít. Do vedení mohli jít Italové poté, co po faulu Bederky zahrávali pokutový kop. Sparťanský obránce navíc dostal také červenou kartu a síly se vyrovnaly. Jenže brankář Staněk Cristanteho vychytal.

V 72. minutě pak Češi udeřili - prosadil se jeden z nejzkušenějších hráčů v týmu Holzer, jenž má na kontě 19 ligových startů za Baník. Italové se snažili vyrovnat, ale tým znovu podržel Staněk, který vychytal další dvě dobré šance soupeře a udržel cennou výhru.

Česko - Itálie 1:0 (0:0)

Branka: 72. Holzer. ČK: 35. Bederka - 8. Del Fabro.

Sestava Česka: Staněk - Tregler, Pajer, Bederka, Matějů - Záviška (46. Sodoma), Čavoš (62. Kurušta), Kalvach, Holzer - Mašek, Schick (89. Prosek). Trenér: Hoftych.

18:00 Švédsko - Bulharsko