Fotbalová 19 si poprvé v historii zahraje finále ME

29. 7. 2011 22:40
Česko - Srbsko 4:2, Španělsko - Irsko 5:0
Útočník Tomáš Přikryl se raduje z gólu
Útočník Tomáš Přikryl se raduje z gólu | Foto: ČTK

Mogosoaia - Čeští fotbalisté si poprvé na mistrovství Evropy do 19 let zahrají ve finále. Na šampionátu v Rumunsku porazili v semifinále Srbsko 4:2, a vyhráli tak i svůj čtvrtý zápas na turnaji.

V pondělním finále (19:00) si Češi zahrají se Španělskem, které deklasovalo 5:0 Iry.

Zápas proti Srbsku začal hodně divokou půlhodinovkou. Češi sice zásluhou Přikryla, Kalase a Jelečka vedli v 19. minutě 3:0, v rozmezí deseti minut však dvěma góly snížil srbský útočník Despotovič.

ONLINE ze zápasu si přečtěte ZDE
Hřebíkova 19´ porazila i Řeky. V semifinále jde na Srby

Definitivní pojistku přidal však v nastavení druhého poločasu střídající útočník Skalák.

Češi tak zlomili dosavadní prokletí svých předchůdců. V semifinále totiž Češi na ME do 19 let prohráli v letech 2003, 2006 i 2008. Navíc neprohráli už v devátém zápase v řadě.

Česko - Srbsko 4:2 (3:2)
6. Přikryl, 16. Kalas, 19. Jeleček z pen., 90.+1 Skalák - 23. a 28. Despotovič. Rozhodčí: Kuchin (Kaz.).
Sestava Česka: Koubek - Hála, Kalas, Brabec, Jeleček - Kadeřábek (90.+3 Fantiš), Jánoš, Lácha (49. Skalák), Polom, Krejčí - Přikryl (90.+4 Jugas). Trenér: Hřebík.

Španělsko - Irsko 5:0 (2:0)
79. a 90.+1 z pen. Morata, 27. Deulofeu, 40. Sarabia, 46. Juanmi.