Fotbalisty Zlína povede trenér Uličný

ČTK
18. 5. 2006 13:17
Zlín - Prvoligové fotbalisty Tescomy Zlín povede v příští sezoně trenér Petr Uličný. S vedením klubu dnes v poledne podepsal dvouletou smlouvu.

Dosavadnímu kouči Lubomíru Blahovi vyprší 30. června jednoroční kontrakt, který nebude prodloužen. Řekl to předseda představenstva Tescomy Josef Duda.

Šestapadesátiletý Uličný se vrací do Zlína po dvanáctileté přestávce, míří tam z Olomouce, kde působil od prosince 2002 tři a půl roku. Letos mu vypršela v Sigmě smlouva a hanácký klub už v zimě angažoval na jeho místo Vlastimila Paličku.

Uličný se na práci ve Zlíně, který přivedl v devadesátých letech do první ligy, nesmírně těší. "Nabídku beru jako velkou výzvu. Rád bych navázal na výsledky práce v prvních dvou letech svého olomouckého působení," řekl Uličný, který v první lize usedl na trenérskou lavičku zatím v 347 zápasech.

Po svém předchozím zlínském prvoligovém působení zažil kromě úspěchů v Olomouci i dvě vydařené sezony v letech 1994 až 1996 v Brně. V posledních deseti letech postupně vedl v první lize Baník Ostrava, Plzeň, Viktorii Žižkov, krátce Opavu, Hradec Králové a naposledy Olomouc.

"Zatím je předčasné mluvit o hráčském kádru ve Zlíně, stejně jako o asistentech. Sice už při jednání s vedením týmu nějaká jména padla, ale teprve v dalších dnech se bude o všem jednat podrobněji," dodal Uličný.

Ke změnám došlo i ve vedení zlínského klubu, jehož prezidentem se stal Zdeněk Červenka. Předsedou představenstva je Josef Duda a místopředsedou Josef Gába.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy